Kraj postaví nové mosty přes řeku Volyňku ve Vimperku a přes potok v Zářičí u Mladé Vožice za 48,6 milionu. Ty staré jsou ve špatném technickém stavu

Nové mosty přes řeku Volyňku ve Vimperku a přes Slupský potok v Zářičí u Mladé Vožice postaví kraj. Investici v celkové výši 48,6 milionu korun a výběr zhotovitelů prací vzešlých z výběrového řízení schválila ve čtvrtek 15. dubna Rada Jihočeského kraje. Informoval o tom náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák.

Důvodem výstavby obou nových mostních konstrukcí je podle Kráka špatný technický stav těch stávajících, které budou odstraněny. „Likvidace starého mostu a stavba nového přes Volyňku si vyžádá náklady 31 milionů korun. Součástí projektu je i úprava koryta Volyňky v délce 58 metrů a vybudování provizorní lávky zhruba 25 metrů po proudu řeky,“ nastínil náměstek hejtmana pro dopravu s tím, že stejně tak likvidace starého a vybudování nového mostu přes Slupský potok v Zářičí bude stát 17,6 milionu.

Práce na novém přemostění přes Volyňku i Slupský potok by pak měly začít v květnu a s jejich dokončením se počítá začátkem listopadu letošního roku. „Zhotovitelem první krajské zakázky je na základě výběrového řízení společnost STRABAG a druhé společnost Starmosty,“ uzavřel Krák.

21.04.2021 Bc. David Hocke