Kraj vypsal veřejné zakázky na rekonstrukci 19,2 kilometru silnic II. tříd na Budějovicku, Krumlovsku a Jindřichohradecku za 215,9 milionu korun

Předpokládané finanční náklady ve výši 215,9 milionu korun poputují na rekonstrukci osmi úseků silnic II. tříd o celkové délce 19,2 kilometru. Vypsání veřejných zakázek na tyto akce schválila Rada Jihočeského kraje ve čtvrtek 4. března. Zároveň jmenovala i členy komisí, kteří budou o výběru dodavatelů prací rozhodovat. Potvrdil to náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák.

Na Českobudějovicku se jedná o rekonstrukce úseků silnic mezi Žárem a Svaryšovem, mezi Borovany a Ledenicemi a před Mohuřicemi. Na Českokrumlovsku mezi Střemily a Chvalšinami a také v Ličově. A na Jindřichohradecku mezi Klášterem a Starým Městem pod Landštejnem, Hospřízí a Kunžakem a o křižovatku ve Valtínově,“ upřesnil Krák.

Předpokládané zahájení a ukončení prací na Českobudějovicku a Českokrumlovsku je během května až října 2021 a na Jindřichohradecku během června až září 2021. „Hodnotícími kritérii pro výběr dodavatelů bude z 90 procent cena a z 10 procent zkrácení celkové doby dokončení,“ doplnil náměstek hejtmana pro dopravu s tím, že cílem rekonstrukcí silnic II. třídy spadajících pod správu kraje je zejména zvýšení nosnosti vozovky, zajištění kvalitní dopravní obslužnosti území a zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

04.03.2021 Bc. David Hocke