Kraj vypsal veřejné zakázky na stavbu 5 nových mostů za 231 milionů korun

Předpokládané finanční náklady ve výši přes 231 milionů korun poputují na stavbu pěti nových mostů. Vypsání veřejných zakázek na tyto akce schválila Rada Jihočeského kraje ve čtvrtek 18. února. Zároveň jmenovala i členy komisí, kteří budou o výběru dodavatelů staveb rozhodovat. Potvrdil to náměstek hejtmana pro veřejné zakázky Pavel Klíma.

Podle Klímy se konkrétně jedná o stavbu mostu v Zářičí u Mladé Vožice na Táborsku s předpokládanými náklady 16,6 milionu, dvou mostů v Plané nad Lužnicí s předpokládanými náklady 192,6 milionu, mostu na hrázi rybníka u Potočné na Jindřichohradecku s předpokládanými náklady 5 milionů a mostu přes Chotovinský potok u obce Vřesce na Táborsku s předpokládanými náklady 16,9 milionu korun. „Nové stavby nahradí dosavadní nevyhovující mostní konstrukce, které budou odstraněny,“ uzavřel Klíma s tím, že cílem je zvýšit bezpečnost a kvalitu provozu na těchto objektech spadajících pod správu kraje.

18.02.2021 Bc. David Hocke