Text na řeč
Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Krýzovy jesličky uvidí návštěvníci i v adventním čase. Muzeum otevře už tento týden

Od 11. prosince budou mít návštěvníci možnost opět spatřit unikátní Krýzovy jesličky. Muzeum se tak otevře navzdory covidové krizi i o letošním adventu. Jsem velice rád, že vedení muzea načasovalo všechny restaurátorské práce tak, aby se zájemci o návštěvu unikátních Krýzových jesliček mohli na tento skvost zapsaný i v Guinessově knize rekordů, přijít podívat právě v adventním čase,“ uvedl náměstek hejtmana pro kulturu Pavel Hroch.  
 
Ředitel muzea Jaroslav Pikal pak upřesnil, že v termínu od 11. prosince do 6. ledna bude návštěvníkům zpřístupněno 25 procent všech výstavních prostor. „Fungujeme zatím v omezeném režimu. Na prohlídku Krýzových jestliček tak nemůžeme přijímat ani individuální, ani hromadné rezervace a kapacita je omezena na skupiny po maximálně 6 lidech,“ vysvětlil ředitel muzea a poprosil všechny návštěvníky o dodržování hygienických opatření, tedy nošení roušek, dvoumetrové rozestupy a používání rukavic při interakci s obrazovkami nebo předměty. 
 
Muzeum se opětovně uzavře 6. ledna, aby bylo možno vše připravit na standardní turistickou sezonu. K dispozici je však nadále virtuální prohlídka na této adrese: http://mjh.pano3d.cz/.