Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Na krajském úřadě odstartovala výstava Cisterciátské kulturní krajiny

Cisterciátské kulturní krajiny. To je název výstavy, která ve čtvrtek 30. června odstartovala slavnostní vernisáží v hlavní budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Akce se koná u příležitosti předsednictví České republiky v Radě Evropy. Za kraj přítomné, mimo jiné pozdravili a organizátorům poděkovali, první náměstek hejtmana František Talíř a náměstek hejtmana pro kulturu Pavel Hroch.

Výstava Cisterciátské kulturní krajiny je součástí mezinárodní sítě CISTERSCAPES. A je nominována na udělení značky European Heritage Label. Jedná se o jednu síť, pět zemí a 17 klášterů, které spojuje jedinečné kulturní dědictví, které zanechali cisterciáčtí mniši v krajině střední Evropy.

Zájemci si pestrou paletu fotografií mohou prohlédnout v červenci a v srpnu během úředních hodin krajského úřadu. Tedy v pondělí a ve středu od 8 do 17, v úterý a čtvrtek od 8 do 16 a v pátek od 8 do 14 hodin.