ODS, KDU-ČSL + TOP 09, ČSSD a Jihočeši 2012 podepsali memorandum o spolupráci

Zástupci ODS, KDU-ČSL + TOP 09, ČSSD a Jihočeši 2012 podepsali memorandum o spolupráci. Stalo se tak v úterý 6. října v budově krajského úřadu v Českých Budějovicích. Konkrétně jej v prvním sledu signovali, viz uvedené pořadí stran, Martin Kuba, Jan Bartošek, Tomáš Bouzek, Ivana Stráská a Pavel Hroch. Ve druhém pak Lucie Kozlová, František Talíř, Pavel Klíma, Antonín Krák a Štěpán Pavlík. Na jeho základě by se po krajských volbách měl stát nástupcem hejtmanky Ivany Stráské Martin Kuba a jeho prvním náměstkem František Talíř. Ostatní posty náměstků a radních budou předmětem dalších jednání. V 55členném jihočeském zastupitelstvu by takto vzniklá koalice měla 29 křesel s většinou tří hlasů. Voliči rozhodli o tom že ANO získalo 12 mandátů stejně jako druhá ODS, Piráti 9, KDU-ČSL + TOP 09 7, ČSSD 6, STAN 5 a Jihočeši 2012 4.

07.10.2020 Bc. David Hocke