Radní Jihočeského kraje Švec ocenil pedagogy za celoživotní práci v oblasti BESIP

Ocenění za celoživotní práci v oblasti bezpečnosti silničního provozu získala Liběna Flachsová. Předal jej krajský radní pro dopravu Jiří Švec. Stalo se tak 28. března v rámci tradičního Semináře BESIP pro pedagogy Jihočeského kraje a organizátory dopravních soutěží v sále Zastupitelstva Jihočeského kraje.

Liběna Flachsová pracuje jako vedoucí Automotoklubu Malý Jordán Tábor. Učí dopravní výchovu žáky 4. tříd. Především jízdu na kole, základní předpisy, křižovatky, značky. „Při dopravní výchově záleží hlavně na rodičích. Je vidět, se kterým dítětem rodiče jezdí a se kterým ne. Rozdíl je i mezi dětmi z vesnice a z města. Městské děti hůř jezdí, ale lépe znají pravidla a značky. U dětí z vesnic je to naopak,“ uvedla Flachsová.

„Oceňujeme pedagogy, kteří se velkou měrou zasluhují o výchovu dětí ve světě dopravy. Jsem rád, že jsme opět mohli toto setkání umožnit. Je pro nás dobrou zprávou, že pořád existuje hodně lidí, kteří se starají o to, aby naše děti v dnešní přehuštěné dopravě přežili,“ uvedl Švec s tím, že obětavost učitelů oceňuje nejen jako radní, ale také jako rodič.

Seminář BESIP pro pedagogy Jihočeského kraje a organizátory dopravních soutěží se v budově krajského úřadu konal již popáté. Více informací najdete na: http://besip.kraj-jihocesky.cz

28.03.2019 Bc. David Hocke