Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje ocenila osobnosti Nemocnice České Budějovice

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje letos slaví 15. výročí vzniku. Při této příležitosti se její ředitel Marek Slabý rozhodl ocenit pamětní medailí jak zaměstnance ZZS JčK, tak osobnosti, které se významně podílely na formování nově vzniklé organizace a její propojení s nemocniční péčí. Jsou mezi nimi zaměstnanci Nemocnice České Budějovice, a.s., jmenovitě: MUDr. Miroslava Nevšímalová, MUDr. Ladislav Pešl, MUDr. Bohuslav Kuta, MBA a MUDr. František Toušek, FESc.

„Díky jejich enormnímu nasazení se podařilo v Jihočeském kraji vytvořit velmi kvalitní systém přednemocniční neodkladné péče, který je těsně provázán se specializovanou centrovou péčí a tvoří tak velmi robustní systém komplexní péče o pacienty s ischemickou chorobou srdeční, cerebrovaskulárními onemocněními, traumaty a dalšími chorobami, vyžadujícími specializovanou péči v krajské nemocnici,“ uvádí Marek Slabý.

Ocenění od pana ředitele si celkově jako nemocnice vážíme. Obecně nás moc těší výborná spolupráce se Zdravotnickou záchrannou službou Jihočeského kraje. Tímto jí také blahopřejeme k letošnímu jubileu! Oceněným lékařům děkuji za jejich práci pro jihočeské pacienty, protože každý z nich má osobní zásluhu na zlepšení jejich zdravotního stavu,“ říká předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. Michal Šnorek.

26.11.2020 Bc. David Hocke