Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Kraj chystá další opravy svých silnic za téměř 400 milionů
26.03.2009

Celkem 109 kilometrů silnic II. a III. třídy chce opravit během příštího roku Jihočeský kraj, přičemž do obnovy těchto komunikací chce investovat 383 milionů korun. Má se tak stát v rámci Programu modernizace komunikací II. a III. třídy (P3), který tento týden projednali krajští radní a doporučili ho ke schválení zastupitelstvu na jednání 7. dubna. Finanční prostředky na program P3 chce kraj získat z Regionálního operačního programu Jihozápad v rámci 5. výzvy, která bude vypsána 27. března. Program P3 navazuje na Program obnovy krajských komunikací na léta 2005-2008 (P1) a na Program obnovy komunikací III. třídy na léta 2008-2009 (P2). V rámci programu P1 kraj opravil přes tisíc kilometrů převážně silnic druhé, ale i třetí třídy, přičemž se jednalo o investici za více než dvě miliardy korun. Program P2 zahrnuje opravu 400 kilometrů silnic III. třídy, přičemž kraj do obnovy těchto komunikací investuje 700 milionů korun.

„Díky těmto programům došlo k plošnému zlepšení historicky zanedbaného a krajem převzatého neuspokojivého stavebního stavu těchto komunikací. Akce z programu P1 jsou dokončeny, program P2 dobíhá ještě v letošním roce. Přesto je v celém kraji ještě celá řada silnic, které si opravu zaslouží," říká první náměstek hejtmana Martin Kuba. Navržené akce v rámci programu P3 odrážejí potřeby realizace podle aktuálního stavebního stavu komunikací, četnosti dopravy v daných úsecích komunikací či využití linkovou autobusovou dopravou. Zohledněny jsou také požadavky obcí a opravy těchto silnic jsou rovnoměrně rozvrženy v rámci celého území Jihočeského kraje.„Program P3 současně respektuje každoročně aktualizovaný Program investiční a neinvestiční výstavby a oprav na silnicích II. a III. třídy na území Jihočeského kraje, tzv. ‚ Bílou knihu'," doplňuje Martin Kuba. Jihočeský kraj spravuje na svém území celkem 1633 kilometrů silnic II. a 3820 kilometrů III. třídy.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku