Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Dotace kultury od kraje může povzbudit cestovní ruch v regionu
27.03.2009

Neinvestičními prostředky ve výši 2,7 milionu korun podpoří v letošním roce Jihočeský kraj celkem čtyři kulturní projekty. Finance získá Jihočeské divadla, Divadlo Continuo a multikulturní centrum Bazilika. Zastupitelstvo Jihočeského kraje ze dne 22. 12. 2008 schválilo přidělení příspěvku a následné podpisy smluv mezi krajem a zmíněnými organizacemi odsouhlasila na svém úterním zasedání Rada Jihočeského kraje.

Jihočeské divadlo tak získá v rámci programu Ministerstva kultury ČR státní podpory profesionálních divadel, symfonických orchestrů a pěveckých sborů 2 miliony 550 tisíc korun na projekt Vlastní umělecká činnost v roce 2009. Soubory Jihočeského divadla získají příspěvek na realizaci série výjezdních představení do jiných částí našeho kraje. Na uspořádání 5. ročníku divadelní performance Svatojánská noc v prostorách slepého ramene řeky Malše dostane obecně prospěšná společnost Bazilika 200 tisíc korun. Na vytvoření turisticky atraktivního projektu Lugnova hostina přispěje kraj Bazilice 100 tisíci korunami. Prostředky ve výši 150 tisíc korun použije Divadlo Continuo k financování letního divadelního představení pod názvem Site Specific, které vznikne na tvůrčí dílně pro mladé výtvarníky, hudebníky, herce a performery na přelomu července a srpna.

Důležitým kritériem pro poskytnutí příspěvku pro vybrané akce všech tří kulturních stánků byla podmínka reprezentace našeho kraje také za jeho hranicemi a povzbuzení turistického ruchu v regionu," uvedl hejtman Jiří Zimola. Dodal, že Divadlo Continuo jako jeden z partnerů Jihočeského kraje v rámci projektu Z jižních Čech až na konec světa reprezentuje jižní Čechy na mezinárodní scéně už řadu let. Putovní přehlídkou své tvorby doprovodí Continuo aktuálně novodobé mírové poselstvo, jehož cesta po stopách Lva z Rožmitálu startuje už tuto neděli v Blatné.

Tisková zpráva ke stažení (.doc - 22.00 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku