Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Stanovisko Jihočeského kraje k situaci nemocnice v Dačicích
1.04.2009

Na základě informací z minulého týdne došlo mezi zastupiteli Města Dačic k dohodě. Podle ní zřejmě Zastupitelstvo Města Dačice odsouhlasí dohodu o narovnání mezi provozovatelem nemocnice PP Hospitals a Městem Dačice. Podle této dohody zaplatí město PP Hospitals zhruba 14 mil. Kč. Proč k této dohodě dochází 14 dnů před tím, než by měl proběhnout odvolací soud ve věci sporu o nemocnici, si musí zodpovědět sami zastupitelé Dačic. V Dačicích se situace mění už od října, kdy město dalo současnému provozovateli výpověď.

Jihočeský kraj přislíbil pomoc při řešení provozu nemocnice v Dačicích. Během řady jednání padl v polovině února termín možného provozování tohoto zdravotnického zařízení prostřednictvím Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s., od 1.4.09. Mezitím se ovšem situace v nemocnici zhoršovala. Pokud zastupitelstvo 31.3.09 odsouhlasí vyrovnání s PP Hospitals, nelze si představovat, že 1.4.09 předá tento provozovatel vyklizené prostory a zaměstnance někomu jinému. Zákon o obcích, který musí respektovat každý, tedy i Město Dačice, totiž jasně říká, jaké právní procesy v orgánech města a jaké lhůty musí proběhnout kupříkladu při pronájmu nemovitostí. Podobný zákon platí i pro Jihočeský kraj.

Jsme si vědomi, že obnovení provozu v dačické nemocnici bude náročné organizačně, právně, personálně i ekonomicky. Budeme samozřejmě požadovat, aby i Město Dačice, které nese svou část odpovědnosti na stávající situaci, přistoupilo k revitalizaci nemocnice vstřícně. Je otázkou, zda půjde o podobnou vstřícnost jako při převzetí LSPP, kdy v neřešitelné situaci pomohla jindřichohradecká nemocnice v zajišťování LSPP a v návrhu nájemní smlouvy s Městem Dačice se od nemocnice požaduje 150 tisíc Kč.

Nejde tedy o to, zda Jihočeský kraj chce či nechce pomoci dačickým občanům, zda chce či nechce plnit své předvolební sliby, jde o to, aby veškeré procesy proběhly v souladu s právem a byly řádně zajištěny. Nechceme přece opakovat situaci, kterou už Dačice zažily.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku