Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita: Základní kámen (223.27 KB)
Strakonická nemocnice položila základní kámen novému pavilonu
15.05.2009

Strakonická nemocnice, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj, zmodernizuje a dostaví chirurgický pavilon a vybuduje jedno operační centrum namísto současných dvou. Na základní kámen této přestavby a rekonstrukce včera symbolicky poklepali hejtman Jiří Zimola a náměstkyně Jihočeského kraje Ivana Stráská. „Úroveň lékařské péče o pacienty se odvíjí především od kvalitního zázemí personálu zdravotnického zařízení. Také proto jsou investice do zdravotnictví jednou z priorit Jihočeského kraje. Výstavbě chci popřát pevné základy a pacientům paradoxně proti zájmu nemocnice, aby mohli její lůžka opouštět co nejdříve," uvedl s úsměvem hejtman Jiří Zimola.

Na šesti hektarech plochy strakonické nemocnice se v současné době nachází 18 pavilonů a 10 výměníků páry. Nemocnice má nyní dvě operační centra: chirurgické a gynekologicko - porodnické, a v každém z nich tři operační sály. „Taková podoba objektu nevyhovuje ani logistickým požadavkům, ani přesunům pacientů. Vše bychom rádi spojili tak, že tři pavilony zrekonstruujeme a jeden přistavíme. Budeme centralizovat operační obory, jednotku intenzivní péče, ale i centrální sterilizaci a oddělení ARO," uvedl dnes ředitel nemocnice Tomáš Fiala. Dodal, že právě zahájená první etapa bude představovat jistá omezení provozu v interiéru nemocnice, další etapy budou znamenat působení různých oddělení v jejích náhradních prostorách.

V nové přístavbě vzniknou dvou a třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zázemím, v přízemí bude diabetologická, onkologická a neurologická ambulance. V prvním patře pak pětadvacet lůžek neurologického oddělení, anesteziologicko-resuscitační oddělení a jednotka intenzivní péče se třinácti lůžky nebo chirurgická ambulance s rentgenem a CT. Ve druhém poschodí počítá nemocnice s šedesáti lůžky na oddělení chirurgie a čtyřmi operačními sály. V posledním patře pak bude dvacet lůžek na oddělení šestinedělí a oddělení pro novorozence, gynekologie s 26 postelemi, čtyři porodní pokoje a malý zákrokový sál. Kompletní projekt, který chce nemocnice uskutečnit během příštích tří let, si vyžádá náklady ve výši 370 mil. Kč. Financován bude ze zdrojů Jihočeského kraje, Ministerstva zdravotnictví, z prostředků Evropské unie i z vlastních zdrojů Nemocnice Strakonice, a.s.

Strakonická nemocnice poskytuje v současné době péči na 355 lůžcích deseti lůžkových oddělení a v 58 odborných ambulancích ve Strakonicích, Vodňanech a Blatné. Poskytuje zdravotnické ambulantní i lůžkové služby v 73 oborech. Nemocnice má 514 kmenových zaměstnanců, z toho 90 lékařů. Ročně provádí 5200 operačních zákroků, má 14 tisíc hospitalizovaných pacientů a provádí kolem 900 porodů ročně. V minulém roce se dle průzkumu HealthCare Institute stala ze 150 zdravotnických zařízení čtvrtým nejlepším v Česku z hlediska spokojenosti pacientů, zaměstnanců a hospodaření s finančními prostředky.

Foto: Hejtman Jiří Zimola poklepal základní kámen přístavby (.jpg - 233.86 KB)

Foto: Základní kámen přístavby poklepala i náměstkyně hejtmana Ivana Stráská (.jpg - 219.63 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku