Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Martinu Velkovou a jejího manžela zaujaly v expozici mapy staré Šumavy  (157.59 KB)
Výstava vtáhla do Klostermannovy Šumavy už 50 000 lidí
28.07.2009

Mimořádnou výstavu Šumava Karla Klostermanna přišla dnes dopoledne do Jihočeského muzea zhlédnout návštěvnice s číslem vstupenky 50 000. Úspěšná interaktivní expozice, která denně přivítá kolem stovky lidí, se tak zároveň podepisuje pod největší návštěvnost v historii muzea. „Jsme na dovolené na Hluboké nad Vltavou. A protože pršelo, vydali jsme se s manželem na výlet do Českých Budějovic, kde nám v infocentru výstavu doporučili," řekla poněkud překvapená Martina Velková z Prahy.

Podle ředitele Jihočeského muzea Pavla Šafra je Šumava Karla Klostermanna také ověřením, že zajímavé výstavy lidi stále lákají. „A takovou se nám podařilo udělat. Je potěšující, že návštěvnice přišla společně s manželem cíleně, což je dobrá vizitka výstavy," řekl Šafr s tím, že v muzeu leží už třetí popsaná návštěvnická kniha s velmi dobrými ohlasy.

„Také kraj jako zřizovatele vysoká návštěvnost těší. Svědčí také o tom, že nemalé prostředky získané z fondu česko - rakouské přeshraniční spolupráce Cíl III. nebyly vynaloženy marně," uvedl při předávání dárku a přání pěkného zážitku z výstavy oběma manželům radní Jihočeského kraje za kulturu a památkovou péči František Štangl. Padesátitisícový návštěvnický rekord ale podle svých slov nepřipisuje pouze jednorázovým návštěvníkům. „Lidé se na výstavu vracejí a zhlédnou ji i několikrát za sebou. Starší si vzpomenou na své mládí, mladí se poučí o životě svých předků. Výstavou jsme chtěli přiblížit také život na Šumavě. Středobody tedy zůstaly sklo, podmalba, práce v lese, víra a každodenní nelehký život," dodal Štangl.

Příprava výstavy Šumava Karla Klostermanna trvala rok, Jihočeské muzeum ji otevřelo loni v září k příležitosti oslav dvou spisovatelových výročí. Letos v červnu byla prodloužena a v muzeu tedy zůstane do konce září. Poté vyvezou muzejníci její část k našim sousedům, do centra šumavské podmalby, rakouského Sandlu a do Freistadtu.

Výstava zabírá plochu více než 1200 metrů čtverečních. V expozici je na 1000 exponátů, z nichž 800 pochází ze sbírek Jihočeského muzea. Unikátní výstavní projekt byl vyčíslen na téměř 12 milionů korun.

Foto: Martinu Velkovou a jejího manžela zaujaly v expozici mapy staré Šumavy (150.21 KB) (.jpg - 150.21 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku