Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: hejtman Jiří Zimola předává trofej starostovi Janu Jílkovi (143.61 KB)
Zlatá stuha patří Jankovu
24.08.2009

Zlatou stuhu převzal na slavnostním vyhlášení krajského kola Vesnice roku 2009 z rukou hejtmana Jihočeského kraje starosta vítězné obce Jankov Jan Jílek „Chtěl bych zastupitelům i občanům Jankova pogratulovat a ostatním starostům na tomto místě za jejich práci poděkovat. Právě oni stojí totiž v komunální politice občanům nejblíže a řeší s nimi starosti každodenního života v obci. A vítěznému Jankovu přeji, aby se v celostátním kole postavil na bednu nejvyšší," doplnil blahopřání k titulu Vesnice roku 2009 Jihočeského kraje hejtman Jiří Zimola.

Starosta Jankova označil vítězství obce především za výzvu pro reprezentování Jihočeského kraje v dalších letech období. „Doufám, že si oslavy s místními pořádně užijeme. Ale přestože nás nedávno jedna komise opustila, ta další státní už čeká téměř za dveřmi. Už zítra se totiž začneme připravovat na celostátní kolo soutěže, kde máme jak obrovskou podporu odborné komise, tak Jihočeského kraje," řekl dnes v Holašovicích po slavnostním převzetí ceny Jan Jílek. Dodal, že Jankov by moc rád v celostátním klání (koná se od 31. srpna do 6. září) následoval vítězné jihočeské předchůdce Kovářov a Svatý Ján nad Malší.

Jihočeský hejtman Jiří Zimola na slavnosti vyhlásil také tři vítězné obce na prestižní Cenu hejtmana. V kategorii kulturně společenských projektů si pamětní listy a nejstarší kartografickou mapu jižních Čech odváží za pořádání dobových slavností Staré město pod Landštejnem. Návštěvníkům, kteří se ve stále větším počtu zapojují do kostýmovaného průvodu, umožňují slavnosti jednodenní návrat do časů gotiky a renesance. A jak uvedl starosta obce František Schorný, šlechticů, rytířů, purkmistrů i pážat každým rokem přibývá. Letos se šestého ročníku dobových slavností zúčastnilo přes pět set lidí.

V oblasti práce s dětmi a mládeží byly v klání o Ceny hejtmana nejúspěšnější Základní škola v Borových Ladách za celoroční práci se školáky a přespolní běh Radimovický koňák obce Radimovice u Želče. „Nejlíp bude, když naši akci ocení všichni návštěvníci hned příští rok třetí čtvrtek v červnu na vlastní kůži. A to ať jako diváci v civilu nebo účastníci běhu ve sportovním," uvedla starostka třetí vítězné obce Jana Hnojnová.

Podle slov hejtmana kraje získá Jihočeská vesnice roku po schválení krajskou radou a zastupitelstvem finanční odměnu ve výši devadesát tisíc korun. Kromě toho má možnost si sáhnout na částku pěti set tisíc korun z Programu obnovy venkova a na dotaci jednoho milionu korun z Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Výsledky 15. ročníku krajské soutěže Vesnice roku 2009 - Jihočeský kraj

1. místo - Jankov
2. místo - Řepice
3. místo- Chlumany
3. místo - Zálší

Modrá stuha - za společenský život: Nerestce (okres Písek)
Bílá stuha - za činnost mládeže: Strunkovice nad Blanicí (Prachatice)
Oranžová stuha - za spolupráci obce a zemědělského subjektu: Branice (Písek)
Zelená stuha - za péči o zeleň a životní prostředí : Drhovle (Písek)
Duhová stuha - cena za naději pro živý venkov: Radětice (Tábor)
Diplom na vzorné vedení obecní knihovny: Staré město pod Landštejnem (J.Hradec)
Diplom za vzorné vedení obecní kroniky: Mičovice (Prachatice)
Diplom za péči o kulturní dědictví : Přídolí (Český Krumlov)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku