Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Krajská radní Jana Krejsová a starosta Písku Miroslav Sládek slavnostním přestřižením pásky otevřeli provoz nové školkyita (144.41 KB)
V Písku otevřeli novou školku, kraj finančně pomohl
31.08.2009

V Písku dnes za účasti Jany Krejsové, krajské radní pro školství, mládež a tělovýchovu, slavnostně otevřeli zrekonstruovanou a zmodernizovanou Waldorfskou mateřskou školu Sluníčko, která funguje při Základní škole Svobodná a Mateřské škole Písek. Na celkem patnáctimilionové investici města Písek se podílel také Jihočeský kraj, který z krajského grantového programu „Rozšíření stávajících kapacit mateřských škol, rekonstrukce, modernizace a vybavení budov" městu poskytl dotaci ve výši 650 tisíc korun.

Díky rekonstrukci a modernizaci má nyní školka tři oddělení po 28 dětech, v případě zájmu může být otevřeno ještě čtvrté oddělení s kapacitou 20 dětí. Kapacita tak byla navýšena o 54 míst.

„Jsme v současné době na historickém předělu, protože po letech, kdy byly mateřské školy rušeny a mnohé využívány pro jiné účely, se nyní znovu nové otevírají. V Mateřské škole Sluníčko se po rekonstrukci a modernizaci spojila odloučená pracoviště, navýšila se kapacita a to je velmi dobrý krok," uvedl starosta Miroslav Sládek.

Nové prostory a zařízení školky ocenila krajská radní Jana Krejsová. „Celkem jsme ze zmíněného grantového programu na zvýšení kapacity školek rozdělili přes 19 milionů korun. I tady v Písku se ukazuje, že to jsou velmi účelně investované peníze," zdůraznila.

Foto: prostory školky si radní Jana Krejsová prohlíží v doprovodu Ilony Šťastné, ředitelky ZŠ Svobodná a MŠ Písek (.jpg - 108.54 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku