Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Vrabčáci se slétli do Strakonic
5.10.2009

V domě kultury ve Strakonicích se v neděli konalo druhé čtvrtfinále největší pěvecké soutěže v Jihočeském kraji: „ČESKÝ TALENT-Jihočeský VRABČÁK 2009". Letos poprvé je soutěž celorepubliková a to pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly. Nad strakonickým čtvrtfinálovým kláním převzal záštitu také starosta města Pavel Vondrys. I když sál kulturního domu nebyl přeplněný, atmosféra byla velice přátelská.

Do čtvrtfinále se ve Strakonicích zapojilo 8 z původně vybraných 12 čtvrtfinalistů. Čtyři byli omluveni kvůli zdravotním problémům. Tito nemocní soutěžící dostanou ještě jednou příležitost v Prachaticích (1. listopadu).

Po hlasování pomocí SMS zpráv postoupili 4 soutěžící s největším počtem hlasů. Absolutním vítězem se stala Eva Svatková z Písku. Další v pořadí byly sestry Šímovy z Prachatic, Kateřina Mikešová z Českých Budějovic a Tereza Kuchtová ze Starých Hodějovic. Soutěžící i porota mohli některého ze zpěváků do soutěže vrátit. O návratu Martiny Horejšové ze Strakonic rozhodli diváci. Porota do dalšího klání poslala Petru Sýkorovou z Českých Budějovic. Dál postupuje také Jiří Kapitola. Do II. semifinále do Tábora se 8. listopadu sjede 7 pěvců, kteří postupují ze čtvrtfinále ve Strakonicích.

Všechny postupující je možné shlédnout a poslechnout si jejich výkony na www.jihocesky.vrabcak.eu.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku