Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Soutěž Enersol zná jihočeskou reprezentaci
8.03.2010

Jihočeši vyslali do národního kola projektu ENERSOL osm zástupců ze šesti jihočeských středních škol. Výpravu vede vítěz krajského kola v Táboře Tomáš Reichl ze Střední průmyslové školy a VOŠ Písek s monitoringem a vizualizací fotovoltaické elektrárny a Marek Palán ze SPŠ Tábor s bioplynovou stanicí Nedvědice.

Ve čtvrtek (4. Března) se v Táboře v budově Střední průmyslové školy strojní a stavební konalo krajské kolo šestého ročníku mezinárodní soutěže ENERSOL 2010. Do krajské přehlídky bylo zasláno 37 studentských prací, z nichž 15 postoupilo do finále jihočeské prezentační přehlídky v Táboře. Všechny práce měly společné téma: Úspory energií a využívání alternativních energetických zdrojů. Práce popisovaly a analyzovaly systémy využívající obnovitelné zdroje energie. Hlavními tématy byly ekologické kotle, solární energie, biomasa a vytápění. Záštitu nad akcí převzala radní Jihočeského kraje pro oblast školství, tělovýchovy a mládeže Jana Krejsová.

Každý soutěžící měl 10 minut na prezentaci, ve kterých pro porotu a ostatní soutěžící shrnul to podstatné z předem odevzdané práce. Odborná porota dojem z prezentace započítala do celkového hodnocení prostudované soutěžní práce. Osm soutěžících tvoří reprezentační tým jihočeského kraje, vítězné dvě práce budou reprezentovat kraj formou prezentace v národním kole ve dnech 25. a 26. března v Otrokovicích.

Žáci jihočeských škol už v předchozích ročnících dosáhli nemalých úspěchů, když se jim v letech 2007 a 2008 podařilo zvítězit v národním kole a současně vytvořilo základ úspěšného družstva České republiky, které se v dubnu 2007 utkalo v Olomouci s družstvem Slovenské republiky a zvítězilo. V roce 2008 se navíc SPŠ strojní a stavební Tábor úspěšně zhostila pořadatelství mezinárodního kola za účasti družstev České republiky, Slovenska, Německa a Slovinska. V roce 2009 měl Jihočeský kraj opět osmičlenné zastoupení v národním i mezinárodním kole, práce Kateřiny Kašové na téma Nízkoenergetický dům byla vyhodnocena jako třetí nejlepší v České republice. Za ní získala studentka SPŠ Tábor i čestné uznání v soutěži Talent Jihočeského kraje. V letošním roce reprezentujeme Jihočeský kraj z druhého místa.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku