Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Evropský region Dunaj-Vltava bude mít logo od jihočeského autora
17.03.2010

Od samého začátku hledání společného loga budoucího Evropského regionu Dunaj-Vltava byl favoritem grafický návrh jihočeského autora Jana Mlčocha. V přípravách evropského regionu Dunaj-Vltava se angažují tři příhraniční regiony - Jihočeský kraj, Dolní Bavorsko a Horní Rakousko ve spolupráci s Plzeňským krajem, Vysočinou a Horní Falcí. Cílem nově vzniklého uskupení je zintenzívnění přeshraniční spolupráce v různých oblastech.

Vítězné logo, které bude evropský region nést, symbolizuje společnou historii sousedních regionů i vizi spolupráce do budoucna. „Tři tahy štětcem symbolizují společné dědictví - zlatou a solnou stezku, vodstvo a lesy. Modrá barva v textu navozuje atmosféru lehkosti a dodává logotypu svěžest a volnost," uvedl autor Jan Mlčoch. Veřejnosti se logo i myšlenka evropského regionu představí na přelomu dubna a května.

Ukázky aplikace vítězného návrhu (.pdf - 3049.02 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku