Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Jihočeský kraj pomáhá obcím a organizacím s hledáním zahraničních partnerů
7.04.2010

Několikaletou intenzivní spolupráci se zahraničními partnery chtějí jihočeské obce ještě prohloubit. Vyplývá to ze zprávy odboru marketingu a vnějších vztahů Krajského úřadu Jihočeského kraje, který během prvního čtvrtletí letošního roku aktuální zahraniční spolupráci obcí zmapoval.

„Začátkem letošního roku jsme formou dotazníku obeslali větší obce Jihočeského kraje. Dvě třetiny z nich potvrdily, že mají navázanou aktivní spolupráci s partnery v zahraničí," říká vedoucí oddělení vnějších vztahů Lenka Housková. Dodává, že Jihočeský kraj vývoj zahraniční spolupráce mapuje pravidelně, naposledy podobný průzkum dělal před čtyřmi lety. Cílem je nejen zjistit, v jakých zemích mají jihočeské obce partnery, a tam napřít i zájem krajského úřadu, ale zároveň upozornit zástupce obcí na možnou pomoc ze strany úřadu. „Obcím nabízíme podporu jejich zahraničních aktivit nejen formou příspěvků a grantů, ale rádi také pomůžeme s poskytnutím informací a kontaktů při vyhledávání vhodných zahraničních partnerů," doplňuje Housková.

Ve druhé polovině května plánuje oddělení vnějších vztahů uspořádat pro zástupce obcí k zahraniční spolupráci seminář, zaměřený na možnosti finanční podpory z evropských zdrojů.

Většina jihočeských obcí má spolupráci s rakouskými a německými partnery a se švýcarskými obcemi, s nimiž Jihočeši navazovali spolupráci již od 90. let. „V loňském roce se například se svými švýcarskými protějšky vzájemně navštívily hudební soubory z Kamenného Újezdu a Borovan," uvádí jeden z příkladů spolupráce Housková. Partnerské obce mají ale Jihočeši často také na Slovensku, v Itálii, hasiči z Plané nad Lužnicí mají partnerství s kolegy až ze Slovinska. Nejčastější formou spolupráce je výměna žáků škol, prezentace kultury či akcí na poli sportu.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku