Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Literární soutěž O jihočeskou žabku 2010 zná vítěze
9.04.2010

Můj brácha Mácha bylo téma osmého ročníku literární soutěže O jihočeskou žabku 2010. Soutěže pro studenty středních škol a učilišť, vyšších odborných škol a vysokých škol vyhlašuje vždy na začátku školního roku Jihočeský klub Obce spisovatelů a Jihočeský kraj. Uzávěrka studentských literárních prací byla na konci února 2010. Vyhlášení výsledků bylo 6. dubna na Krajském úřadě Jihočeského Kraje. Padesát doručených příspěvků posuzovala čtyřčlenná porota. Záštitu nad soutěží převzala krajská radní pro školství, tělovýchovu a sport Jana Krejsová.

Stupínek nejvyšší obsadila Karolína Moravcová ze Střední školy obchodu a služeb Tábor, která tak obhájila své loňské vítězství. Opětně si odvážela Jihočeskou žabku, tentokrát v podobě skleněné vitráže, kterou zhotovil chráněný ateliér českobudějovického Fokusu. O druhou příčku se podělily Veronika Krninská z Česko-anglického gymnázia v Českých Budějovicích a Kateřina Petržílková z Gymnázia Písek. Ze stejné školy je i Ondřej Mergl, který obsadil třetí místo společně se Šárkou Říhovou ze Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické. V kategorii vysokých škol zabodoval svou povídkou Martin Mls z Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity.

Porota se navíc rozhodla ocenit i aktivitu některých škol, které se opakovaně soutěže účastní větším počtem zapojených studentů, čestným uznáním. To si společně s knihami a drobnými dárky odnášely Střední průmyslová škola automobilová a technická a Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická z Českých Budějovic a písecké gymnázium. Práce úspěšných autorů budou publikovány v literárním almanachu nebo na internetových serverech s touto tématikou.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku