Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Orchestr (168.33 KB)
Dechový orchestr ZUŠ Vimperk přivezl z Chorvatska stříbro
14.04.2010

V těžké konkurenci mezinárodního soutěžního festivalu dechových orchestrů v chorvatském Trogiru ve dnech 8. - 11. dubna 2010 vybojoval Dechový orchestr ZUŠ Vimperk 2. místo. Jako cenu si na jih Čech přivezl hudební nástroj, který obohatí sekci bicích - takzvaná konga.

Festivalu se zúčastnilo celkem osm dechových hudeb z pěti evropských států - Chorvatsko, Slovinsko, Černá Hora, Rakousko a Česká republika. Soutěž nebyla podle slov ředitele ZUŠ Vimperk Pavla Vališe rozdělená do věkových skupin nebo uměleckého vzdělání. „Všechny orchestry musely podle regulí zahrát jednu skladbu ze země, odkud přicházejí, jeden český nebo rakouský pochod, a dále pak skladbu žánrového charakteru jazz, swing, pop. Výkony posuzovala tříčlenná porota složená z profesorů vysokých hudebních škol Chorvatska a Německa," prozradil zároveň šéf nejmladšího se zúčastněných orchestrů Pavel Vališ s tím, že všichni jeho členové sklidili veliké ovace a slova chvály. A to nejen od odborné poroty, ale také od posluchačů při veřejném vystoupení na náměstí Jana Pavla II. v Trogiru.

Velmi dobrý umělecký výkon stvrzuje nabídka účasti na festivalu dechových orchestrů v Německu, který se koná příští rok. „Významnou měrou se na zabezpečení celé akce podíleli členové orchestru a rodiče, Sdružení rodičů a Základní umělecká škola Vimperk. Účast na festivalu se také mohla uskutečnit díky podpoře Jihočeského kraje a Města Vimperk," uzavírá Vališ.

Foto orchestru (.jpg - 148.50 KB)

Foto orchestru (.jpg - 164.36 KB)

Foto orchestru (.jpg - 156.54 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku