Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Náměstkyně hejtmana Ivana Stráská přijela pogratulovat řediteli písecké nemocnice Jiřímu Holanovi (171.21 KB)
Písecká nemocnice získala ojedinělý certifikát
25.05.2010


Nemocnice Písek jako první z jihočeských nemocnic a jako druhá v republice obdržela certifikát České lékařské komory (ČLK) - Nemocnice 21. století. Certifikát je udělován nemocnicím, které jsou ideálně personálně vybavené. To znamená, že mají dostatek kvalifikovaných zdravotníků, jimž nemocnice umožňuje dál pracovat na svém profesním růstu a vytváří jim dobré pracovní podmínky. „Léky a přístroje není těžké sehnat. K tomu jsou potřeba peníze. Nejtěžší je získat personál. V současné době hlavně mladí lékaři odcházejí. Proto Česká lékařská komora považuje certifikát, který uděluje ideálně personálně vybavené nemocnice, za nejdůležitější. Bez kvalifikovaného zdravotnického personálu není možné poskytovat kvalitní zdravotní péči," uvedl při předávání ocenění vedoucí oddělení vnějších vztahů ČLK Michal Sojka.

Vedení písecké nemocnice dlouhodobě zastává názor, že na prvním místě je spokojený personál. Pouze spokojený lékař a zdravotnický personál poskytne pacientovi kvalitní a účelnou péči, díky které bude pacient spokojený. Ředitel nemocnice Písek Jiří Holan považuje certifikát Nemocnice 21. století za nejdůležitější známku zdraví nemocnice. „ Je to signál pro zaměstnance, ale i absolventy, že jsme nemocnicí, která jim má co nabídnout. Je to signál managementu, že filozofii, kterou razíme, asi razíme dobře. Je to signál vlastníkovi, Jihočeskému kraji, že se chováme jako dobrý hospodář. A v neposlední řadě je to signál pro pacienty," uvedl po převzetí certifikátu ředitel Holan.

Certifikát, který dnes získala písecká nemocnice, je podle hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly výzvou pro ostatní jihočeské nemocnice. Poděkování za jeho získání si zaslouží všech 730 zaměstnanců nemocnice. „Je vidět, že i v dnešním světě, kdy často vítězí materiální stránka, se v písecké nemocnici nezapomíná na člověka - zaměstnance. Tady je člověk na prvním místě," pogratuloval k certifikátu hejtman Zimola. Také podle náměstkyně hejtmana Ivany Stráské, je investice do lidí tou nejdůležitější investicí. „Věřím, že písecká nemocnice bude dál získávat spokojené zaměstnance i pacienty," dodala náměstkyně Stráská.

Foto: Tiskový mluvčí České lékařské komory Michal Sojka (vlevo) předává řediteli nemocnice Písek a.s. Jiřímu Holanovi (vpravo) certifikát (.jpg - 154.97 KB)

Zvuk: Vyjádření Jiřího Zimoly, Ivany Stráské, Jiřího Holana a Michala Sojky (.zip - 1021.03 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku