Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Z průběhu semináře (107.58 KB)
O seminář k možnostem financování zahraniční spolupráce obcí byl zájem
28.05.2010

Na třicet zástupců obcí, škol, volnočasových organizací nebo příhraničních sdružení se ve středu zúčastnilo semináře o možnostech zahraniční spolupráce obcí. Začátkem roku aktualizovalo oddělení vnějších vztahů a zahraniční spolupráce KÚ Jčk přehled zahraniční spolupráce obcí, ze které vyplynulo přání starostů o větší informovanosti v oblasti možností financování svých přeshraničních partnerství.

Jednotlivé prezentace zaměřili přednášející na možnosti získání finančních prostředků pro podporu spolupráce obce či školy se zahraničními partnery programy dostupné obcím či školám. Jednatel Euroregionu Silva Nortica Pavel Hložek představil přítomným podmínky a fungování Fondu malých projektů, školy a mládež oslovil projektem Mládež v akci regionální konzultant Aleš Kozák, díky němuž mohou třeba skupiny mládeže v obci založit a vybavit klubovnu. O zbrusu novém programu Comenius Regio, zaměřeném přímo na obecní a krajské úřady, jež ve spolupráci se školami mohou iniciovat třeba spolupráci učitelů na přeshraničních výukových programech, se zúčastnění dozvěděli od manažerky Aleny Křížové.

Prostředky na setkávání partnerských měst, vzájemné návštěvy a semináře lze využít také z programu Evropa pro občany. „Přednášející upozornili zejména na fakt, že získat tyto prostředky není tak obtížné, jak by se mohlo na první pohled zdát a ochotně nabídli možnost bezplatných konzultací. Žadatele zároveň motivovali k větší odvaze při čerpání z těchto programů," uvedla za organizátory semináře vedoucí vnějších vztahů a zahraniční spolupráce Lenka Housková. Ti naopak iniciativu krajského úřadu v pořádání podobných vzdělávacích seminářů velmi pozitivně ohodnotili.

Prezentace - Fond malých projektů (.pdf - 762.50 KB)

Prezentace programu Evropa pro občany (.pdf - 864.10 KB)

Prezentace programu Partnerství Comenius Regio (.pdf - 429.67 KB)

Prezentace programu Culture (.pdf - 1348.68 KB)

Prezentace - mládež v akci (.pdf - 266.05 KB)

Prezentace - mládež v akci - ukázky projektů (.pdf - 242.21 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku