Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Ministr Bárta jede na jih Čech okusit dopravní komplikace v Plané
10.09.2010

Praha 10. září (ČTK) - Ministr dopravy Vít Bárta (VV) si na dnešek naplánoval další ze svých pracovních výletů do regionů, tentokrát zamíří do Jihočeského kraje. Bárta se chce mimo jiné seznámit s komplikovanou situací v městské aglomeraci na jih od Tábora, především v Plané nad Lužnicí, jejíž centrum dusí dlouhé kolony vozidel. Vyplývá to z programu ministra, který má ČTK k dispozici.

Bárta při svých cestách dává přednost vlaku, tentokrát absolvuje po kolejích pouze první část cesty z Prahy do Tábora. Na železnici si chce prohlédnout části čtvrtého koridoru, který má v budoucnu spojit Prahu s Českými Budějovicemi.

Poté přesedne do automobilu a na vlastní kůži si vyzkouší dopravní zácpu v Plané nad Lužnicí, která bývá v pátek zvláště vytrvalá. V plánu je proto i setkání s místními obyvateli a starostou Jiřím Šimánkem. Na krajském úřadu v Českých Budějovicích bude potom ministr vysvětlovat Jihočechům další plány státu s dálnicí D3, která má ulevit mimo jiné právě Plané.

Jihočeský kraj patří z hlediska dopravní infrastruktury k nejzanedbanějším. Regionu zcela chybí napojení na dálniční síť. Z dálnice D3 je hotovo pouhých 15 kilometrů, D3 tak představuje nejdelší chybějící větev plánované základní dálniční sítě.

Lépe na tom nejsou ani Jihočeši, kteří raději jezdí vlakem. Z velké části jednokolejná trať České Budějovice - Praha nabízí spojení, které se časově téměř rovná spojení Praha - Ostrava. Peníze investované do jižních Čech jsou přitom v porovnání s některými dalšími kraji řádově menší.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku