Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Na výstavišti budou soutěžit mladí kadeřníci, kosmetičky a aranžéři
24.09.2010


Na českobudějovickém výstavišti se ve dnech 29. září až 1. října uskuteční 16. ročník výstavy Vzdělání a řemeslo, která je nejširší přehlídkou středních škol, učilišť, VOŠ a dalších typů škol v celé České republice. Součástí bohatého doprovodného programu budou i celostátní soutěže v řadě učebních a studijních oborů.

Dvě z nich organizuje Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola Kněžskodvorská České Budějovice, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj. První z nich je Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček HARMONIE 2010, která je na programu ve středu 29. září v pavilonu Z od 10 hodin. Druhou soutěží je Mistrovství republiky oboru aranžér - AR junior, které bude v pavilonu Z ve dnech 30. září a 1. října.

„Na mistrovství kosmetiček a kadeřníků se přihlásilo 83 žáků z 29 středních škol, kteří se představí v dámské a pánské účesové tvorbě, nail-artu a ve fantazijním líčení v dekorativní kosmetice. V účesové tvorbě jsou témata 'Na vlnách elegance' a 'Muž milující dobrodružství a cesty', v kosmetice pak téma 'Džungle'," říká Zdeňka Zaimlová, zástupce ředitele pro odborný výcvik českobudějovické školy.

U aranžérů se z 19 škol přihlásilo 178 soutěžících. Ti se utkají v devíti disciplínách - výkladní skříň, drátěný program, špendlení, úprava stolu, maketa výkladní skříně, plakát, počítačová grafika, dárkové balení a kresba zátiší.

„Například v disciplíně špendlení na živý model je téma 'Móda 22. století', v drátěném programu 'Království hraček'. Pokud se týká disciplíny výkladní skříň, bude udělena také cena 'Žákovský oči', o které rozhodnou svým hlasováním žáci oboru aranžér ze zúčastněných škol," přibližuje Zdeňka Zaimlová.

Pořadateli mistrovství jsou Asociace středních škol oborů kadeřník a kosmetička ČR a Sdružení aranžérů ČR, záštitu převzali jihočeský hejtman Jiří Zimola a Jana Krejsová, krajská radní pro školství, mládež a tělovýchovu.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku