Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: K aktualitě (118.38 KB)
Petr Vok zavítal mezi seniory do Prachatic
9.02.2011

Důstojným začátkem Rožmberského roku 2011 byla beseda s českokrumlovskou spisovatelkou Helenou Braunovou, která se dotýkala právě tohoto významného šlechtického rodu. Klubovna Městské knihovny v Prachaticích v krásných sklepních prostorách byla zcela zaplněna milovníky historie mezi, které přišel sám vladař Petr Vok s chotí Kateřinou z Ludanic. Českokrumlovská spisovatelka velice poutavě vyprávěla o rodové linii Rožmberků. Na závěr Petr Vok rozdal všem přítomným takzvané Rožmberské cestovní pasy, které vydal Jihočeský kraj, a které vybízejí k návštěvám rožbmerských panství. Celá akce byla v režii Městské organizace svazu důchodců ve spolupráci s Městskou knihovnou.

Jak uvedla Zdena Hrůzová místopředsedkyně Městské organizace Svazu důchodců Prachatice, už jsou připravené další akce s Rožmberky. „Devátého února za doprovodu Petra Voka jedeme do Českého Krumlova do Hradního muzea a pas využijeme poprvé, z Prachatic vyráží 53 seniorů." Na 16. února je připravena mezigenerační soutěž "O rožmberský Poklad", kde budou senioři soutěžit se žáky 7. třídy.

Foto: Další momentky z besedy (.zip - 445.00 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku