Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita (130.14 KB)
Basketbalistky strakonického gymnázia bojovaly na MS v Číně
12.05.2011


Družstvo basketbalistek Gymnázia Strakonice se zúčastnilo Mistrovství světa v Číně, které se konalo od 34. Dubna do 1. Května v Zhangjiagangu , v blízkosti Shanghae. Vystoupení českých hráček na 23. ISF WORLD SCHOOL CHAMPIONSHIP BASKETBALL CHINA skončilo 11. místem mezi 18 týmy z celého světa. „Zvlášť kladně byly hodnoceny výkony Jozové, Svobodové, Vondrysové, Novékové a Tuháčkové, které odehrály převážnou většinu hrací doby našich utkání na turnaji a za podpory ostatních hráček ze střídačky svou roli zvládly vynikajícím způsobem," okomentoval výkony hráček ředitel školy Miroslav Hlava.
Basketbalový turnaj, pod záštitou ISF a Ministerstva školství Číny, byl pořadateli zorganizován na vynikající úrovni. K vidění byly výborné sportovní výkony zúčastněných družstev a jednotlivců, ale i fantastický zahajovací a závěrečný ceremoniál.

Ve volných chvílích mezi zápasy se tým strakonických basketbalistek snaži poznávat asijskou kulturu a čínskou mentalitu. Jediný volný den byl věnován návštěvě moderního muzea, parku s umělým jezerem a setkání se studenty střední školy v Zhangjiagag. „Velkou radost nám udělalo i skvělé vystupování našich hráček mimo hřiště. Po stránce společenské, především na večeru národů, dokázala děvčata perfektně reprezentovat naši školu, Jihočeský kraj i Českou republiku. Společné pěvecké vystoupení s hochy z Gymnázia Matyáše Lercha z Brna roztleskalo všech 18 delegací a přes 2000 diváků," řekl ředitel Hlava. Značný zájem byl o prospekt a prezentační DVD Jihočeského kraje v čínském překladu. Tyto prospekty byly předány významným delegátům a osobnostem při slavnostních příležitostech.

Konečné pořadí:
1. Čína
2. Dánsko
3. Francie
11. Gymnázium Strakonice (ČR)

Střelkyně celkem:
Jozová 87, Svobodová 77, Vondrysová 60, Nováková 53, Tuháčková 10

Foto: Momentka ze šampionátu (.jpg - 171.35 KB)

Foto: Momentka ze šampionátu (.jpg - 212.58 KB)

Foto: Momentka ze šampionátu (.jpg - 192.92 KB)

Foto: Momentka ze šampionátu (.jpg - 187.19 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku