Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita - ass (59.99 KB)
Workshopy o dobrovolnictví na Jihočeské univerzitě
7.10.2011

Rok 2011 je vyhlášen Evropským rokem dobrovolnictví. Asociace nestátních neziskových organizací Jihočeského kraje ve spolupráci s Eurocentrem a centrum Europe Direct České Budějovice připravují dvě zajímavé akce. Spolupráci na nich převzala též Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích.

České Budějovice 6. října 2011 - Asociace NNO Jihočeského kraje ve spolupráci s partnery - Eurocentrem České Budějovice, EuropeDirekt České Budějovice a Jihočeskou univerzitou připravují dva workshopy na téma dobrovolnictví. Akce se uskuteční po dva dny na dvou fakultách univerzity.

V rámci jednotlivých dnů půjde zejména o prezentace neziskových organizací a organizací pracujících s dobrovolníky formou „miniveletrhu" v prostorách spolupracujících fakult Jihočeské univerzity a semináře zaměřené na dané téma, ať už se zástupci neziskových organizací, či se samotnými účastníky dobrovolnických programů. Zaměření prezentujících se organizací bude odpovídat zaměření studijních programů spolupracujících fakult.

Cílem projektu je nabídnout studentům základní informace o dobrovolnictví, zprostředkování přímého kontaktu s organizacemi zaměřenými na dobrovolnické programy, a to nejen v ČR, ale i v zahraničí. Dále jde o podporu Evropského roku dobrovolnictví a poukázat na hodnoty dobrovolnictví jako takového.

Akce se uskuteční v pondělí 21. listopadu na Teologické fakultě, stejný program pak bude nabídnut studentům Zdravotně sociální fakulty o den později, tedy 22. listopadu. Prostor zde dostane několik neziskových organizací, které mohou prezentovat své služby a nalákat mezi sebe nové dobrovolníky z řad samotných studentů. Svou prezentaci zde budou mít také Jihočeská informační centra pro mládež, která se dobrovolnictví, zejména pak evropské dobrovolné službě, věnují již řadu let.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku