Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita - od (1406.30 KB)
Hejtmani se zúčastní OPEN DAYS 2011 v Bruselu
10.10.2011

V Bruselu se už tradičně otevřou dveře evropských institucí a uskuteční se cyklus seminářů, diskusních setkání a přednášek pod záštitou Výboru regionů a s podporou Evropské komise a Evropského parlamentu. Ve dnech 10. a 11. října se konají OPEN DAYS 2011. Zúčastní se jich také čeští a moravští hejtmani. Na více než 150 seminářích a přednáškách se tak setkají téměř čtyři tisíce účastníků diskutujících na nejrůznější evropská témata. Letošní ročník nese název Investice do budoucnosti Evropy: regiony a města, která realizují chytrý, udržitelný a inklusivní růst.
Hejtmani společně s předsedy samosprávných krajů Slovenské republiky budou jednat s eurokomisařem a místopředsedou EK Marošem Šefčovičem a eurokomisařem Štefanem Fülem. Česká delegace bude jednat i s eurokomisařem pro regionální politiku Johannesem Hahnem s cílem hájit a podpořit zájmy regionů a nasměrovat finanční priority Evropské unie zejména ke zvýšení konkurenceschopnosti českých a moravských regionů. Dále se sejdou s velvyslankyní Milenou Vicenovou a osobně se zúčastní na dalších akcích v rámci OPEN DAYS.
Za jižní Čechy jedou do Bruselu například zaměstnanci Jihočeského krajského úřadu z odborů zabývající se evropskými záležitostmi, zástupci jihočeských měst a obcí či představitelé vedení Jihočeské nemocnice, a.s., kteří budou společně s rakouskými kolegy prezentovat příklady a budoucí možnosti a příležitosti přeshraniční spolupráce v oblasti zdravotnictví.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku