Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita - budapest (115.68 KB)
Jihočeský kraj se prezentoval v Budapešti
11.10.2011

V Českém centru v Budapešti se na začátku října (6.10. 2011) uskutečnil Den jihočeské kultury. Jižní Čechy se zde představily jako region s bohatou kulturní nabídkou. Tato akce byla rovněž příležitostí prezentovat informační panely a propagační brožury zřizovaných organizací Jihočeského kraje, které jsou v působnosti odboru kultury a památkové péče.

Prezentaci v Českém centru zahájil ředitel této instituce Michal Černý spolu s velvyslankyní ČR v Maďarsku Helenou Bambasovou. František Štangl, radní Jihočeského kraje a Kamila Hrabáková, vedoucí odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje, prezentovali kulturní i turistické atraktivity jižních Čech, krajské kulturní instituce a aktuálně probíhající Rožmberský rok.
Prostřednictvím krátkého filmu se zúčastnění odborníci seznámili se současností a budoucností Hvězdárny a planetária České Budějovice. Film prezentující otáčivé hlediště v Českém Krumlově uvedl šéf baletu Jihočeského divadla Attila Egerházi, který zároveň přítomné seznámil s programem divadla na následující rok. O Českém Krumlově informovali zástupci Českokrumlovského rozvojového fondu, Tibor Horváth a Martin Tůma, který svou prezentaci zaměřil na Muzeum Fotoateliér Seidl. Součástí programu bylo losování tomboly ze získaných vizitek účastníků prezentace, výherce první ceny získal voucher na představení baletu Romeo a Julie, které se bude konat v červenci 2012 na otáčivém hledišti v Českém Krumlově.

Účastníci akce měli rovněž možnost ochutnat jihočeské speciality, které připravovala českobudějovická společnost Dansen a.s.. Hudební doprovod zajistila kapela Táborští pouličníci.

Den Jihočeské kultury se setkal v Budapešti s pozitivním ohlasem. Návštěvníky velmi zaujaly jak jednotlivé prezentace, tak brožury a panely o zřizovaných organizacích Jihočeského kraje. Paní velvyslankyně vyjádřila zájem o uspořádání obdobné akce v roce 2012.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku