Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita - vatikán (61.21 KB)
Jihočeská delegace míří do Vatikánu
17.10.2011

Jihočeská delegace předá ve středu (19.10.2011) papežovi u generální audience kousek Šumavy a jihočeské polodrahokamy. Audience se zúčastní hejtman Jiří Zimola a radní František Štangl. Do Vatikánu míří také Třeboňští pištci. Na pozvání velvyslance při Svatém stolci Pavla Vošalíka budou v úterý 18. října koncertovat v bazilice sv. Praxedy v Římě. Na slavnostním večeru Třeboňští pištci uvedou díla rodáka z Jindřichova Hradce - Adama Michny z Otradovic a dalších renesančních a barokních mistrů. Audience se uskuteční za pomoci velvyslance České republiky u Svatého stolce, pod záštitou diecézního biskupa, ministra kultury ČR, hejtmana Jihočeského kraje a starosty města Třeboně.
Zástupci kraje jsou vděční, že se mohu zúčastnit slavnostního večera, který se koná v téměř symbolickém čase a na symbolickém místě. V létě roku 1551 se totiž na cestu do Itálie vydala výprava českých šlechticů, mezi kterými nechyběla výrazná osobnost šestnáctiletého Viléma z Rožmberka. „Záměrem jejich výpravy byla návštěva Říma a předání diplomatického poselství papeži Juliu III. Po 460 letech se na stejné místo vypravila mnohem menší, zato stejně hrdá výprava Jihočeské delegace. Jedu do Říma s přáním, abychom historické kulturně společenské a duchovní vztahy, kterým naši předkové před více než 400 lety daly pevný základ, my, jejich dědicové ve jménu jejich odkazu dále rozvíjely," uvedl k návštěvě Vatikánu hejtman Jiří Zimola.
Pro papeže má hejtman Zimola a radní Štangl připraveno několik dárků. Jedním z nich je sekaný kříž ze šumavského dioritu od mladého jihočeského sochaře Františka Postla. Kříž je inspirován pracemi ze sbírek Alšovy jihočeské galerie. Dalším zajímavým darem je růženec ze zlata a jihočeských vltavínů. „Ten je ukázkou špičkové šperkařské práce Lubomíra Janků z Turnova, kterému patří velký dík za to, že růženec věnoval bez nároku na jakýkoliv honorář," dodal k darům pro papeže hejtman Zimola.

Fotografická příloha ke stažení (.zip - 2874.28 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku