Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita - ATLETI (187.29 KB)
Historický úspěch atletů táborské průmyslovky a atletek z obchodní akademie
17.10.2011

Zatímco vrcholná atletika skončila s posledními letními dny a hvězdy typu Bolta či Savinové se začínají připravovat na olympiádu v Londýně, výkonnostní atletika pokračovala ještě řadou mítinků a soutěží, mezi něž bezesporu patří již 30. ročník Corny - Středoškolského atletického poháru. Vrcholnou atletiku zde reprezentovala pouze Barbora Špotáková, olympijská vítězka, mistryně světa a světová rekordmanka v hodu oštěpem, byť pouze coby patronka této soutěže.
Vrcholem jubilejního 30. ročníku bylo republikové finále 10. a 11. října tohoto roku v Břeclavi. Do dějiště finále se sjelo 16 dívčích a 17 chlapeckých školních družstev, vesměs vítězů krajských kol, resp. týmů s nejvyšším bodovým součtem (tzv. divoká karta).
Jihočeskou atletiku reprezentovala družstva dívek z Obchodní akademie Tábor a chlapců ze SPŠ strojní a stavební Tábor. Vítězství obou týmů v krajském finále bylo přesvědčivé, proto družstva odjížděla do Břeclavi s nadějnými vyhlídkami. Udržet si solidní výkonnost až do závěru sezóny, navíc v nepříliš atletice příznivém počasí, není vůbec jednoduché, přesto atletky i atleti bojovali velmi statečně.
V konečném účtování vystoupili chlapci z táborské SPŠ na druhý stupínek, když nad jejich síly byli pouze gymnazisti z Olomouce, a dívky z táborské Obchodní akademie skončily třetí za vítězným Gymnáziem Šumperk a druhým Gymnáziem Jičín. Skvělý výsledek je zatím největším úspěchem táborských škol v celé historii Corny poháru, učitelů tělesné výchovy i trenérů táborské atletiky.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku