Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto aktualita - expedice (175.95 KB)
Expedice Gymnázia Strakonice do Izraele
9.11.2011

Gymnázium Strakonice podniklo na konci října expedici do Izraele. Ve dnech 20.-28. října studenti navštívili památník holocaustu Yad Vashem, Betlém, absolvovali prohlídku Jeruzaléma a vojenské pevnosti Massad. Byl pro ně připraven také pobyt v přírodní rezervaci Vadí Kelt, prohlídka skalního pravoslavného kláštera St. George a cesta kaňonem do biblického Jericha a zpět. Na vlastní kůži studenti vyzkoušeli putování pouští Vadí Kelt a pobyt u beduínů. Setkali se také s Hanou Malou ze Strakonic, která jako mladá přežila holocaust a od roku 1946 žije v Izraeli. V roce 2009 se účastnila slavnostního odhalení mementa vyhlazeným Židům ve Strakonicích. Dále byla pro studenty připravena návštěva Haify, Tel Avivu a staré Jaffy.
V praxi byli studenti během několika dní velmi náročné expedice seznámeni s kulturou Židů, Arabů, křesťanů, životním stylem beduínů, a dále s kulturním dědictvím, které je řazeno v souvislosti s pochopením evropské kultury jako klíčové. „Tato expedice byla pro studenty zajímavou exkurzí s absorbovaným poznávacím materiálem, kterou se podařilo uskutečnit. Kromě prohlídky mimořádných historických lokalit jsme při cestě kladli důraz na poznání kulturních univerzálií Východu, které zpětně vedou k pochopení nejen východní mentality, ale i evropské civilizace," uvedl koordinátor cesty Pavel Sekyrka.

Fotogalerie ke stažení (.zip - 994.65 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku