Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Policisté i civilisté oceněni za vynikající práci
11.11.2011

Ve čtvrtek dopoledne ocenili, krajský policejní ředitel Radomír Heřman a hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, dvě desítky policistů za dlouholetou vynikající práci v mnoha oborech policejní činnosti. Policejní ředitel a hejtmanem předali jihočeským policistům 10 zlatých medailí Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje a také 13 stříbrných medailí. Ocenění byli nejen policisté, ale i občanští zaměstnanci policie. Jedním z nich je Josef Kejř, hlavní statistik jihočeské policie, jehož rukama prochází veškeré informace o vývoji, struktuře, nárůstu či poklesu kriminality a to v rámci celého území kraje. U policie slouží od roku 1978. Dalším oceněným byla Regina Chalupová, která je hlavním policejním psychologem, u sboru je od roku 1991 a mimo své další činnosti poskytuje i psychologickou posttraumatickou péči obětem závažných trestných činů.

Hejtman a policejní ředitel pak předali ocenění dvěma jihočeským občanům, Pavle Talířové a Mirzu Crnovršaninovi a to za projev jejich mimořádné odvahy a osobní statečnosti. Ve večerních hodinách dne 3. října 2011 došlo v obci na Římovsku k pokusu vraždy muže středního věku. V té době se poblíž místa činu nacházela Pavla Talířová a Mirza Crnovršanin. Oba jmenovaní nejprve uslyšeli volání o pomoc a následně uviděli neznámého útočníka, který se dopouštěl násilí na muži ze sousedství. Napadený muž krvácel z několika bodných ran, které mu útočník zasadil, a bylo nepochybné, že bez cizí pomoci nemá šanci útok přežít. Pan Crnovršanin se pokusil násilníka zadržet, podařilo se mu jej na chvíli zachytit, násilník se mu však vysmekl a pokusil se o útěk z místa činu. Paní Talířová, která v tu chvíli stála útočníkovi v cestě, však neztratila duchapřítomnost a odvahu a s nasazením vlastního života i zdraví srazila útočníka na zem. Společně s panem Crnovršaninem se jim podařilo ozbrojeného pachatele zadržet až do příjezdu policie.

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola při této slavností příležitosti připomněl vzájemnou dobrou spolupráci mezi krajem a složkami Integrovaného záchranného systému včetně policie. „Vážím si toho, že se můžeme sejít při oceňování policistů, civilních zaměstnanců policie a občanů jihočeského kraje, při ocenění vaší práce a mimořádné občanské statečnosti. V policii i v ostatních složkách IZS mám velkou oporu při řešení nejrůznějších bezpečnostních problematik našeho kraje a to by nebylo možné bez vaší kvalitní práce," poděkoval oceněným hejtman Zimola.

Na závěr celého slavnostního ceremoniálu pak policejní ředitel překvapil hejtmana Jiřího Zimolu i starostu města Jindřichova Hradce Stanislava Mrvku, neboť oběma předal zlaté medaile Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje a to za mimořádné zásluhy o rozvoj Integrovaného záchranného systému v kraji a za příkladnou spolupráci s policii při zajišťování bezpečnosti v jihočeském regionu.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku