Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Studenti a pedagogové z Bad Leonfeldenu  (172.77 KB)
Studenti a pedagogové z Bad Leonfeldenu navštívili jižní Čechy
29.03.2012

Skupina dvaadvaceti studentů z Tourismusschulen Bad Leonfelden se svými pedagogy se ve středu 28.3.2012 v budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích zúčastnila prezentace programu na téma „Cestovní ruch v Jihočeském regionu".

S Jihočeskou centrálou cestovního ruchu spolupracuje Tourismusschulen Bad Leonfelden již několik let. Jednou z forem spolupráce je i pořádání seminářů. Před dvěma lety navštívili studenti se svými pedagogy českobudějovickou Solnici, kde na semináři o cestovním ruchu získali řadu zajímavých informací a podnětů k dalšímu studiu. V letošním roce jim rozvoj, koncepci a nabídky v oblasti cestovního ruchu v našem regionu představila ředitelka Jihočeské centrály cestovního ruchu Petra Jánská.

„Studenty i jejich pedagogy, kteří se zajímají o cestovní ruch, jsme seznámili s jižními Čechami jako lákavou a zajímavou turistickou destinací. Hovořili jsme o marketingu a projektech, které cestovní ruch v našem regionu podporují i o možnostech, které Jihočeský kraj v rámci turismu skýtá, ať už jde o nabídku tematicky zaměřenou na historické památky, kongresovou turistiku, gastronomii, lázeňství či zážitkovou turistiku ve formě aktivní dovolené." řekla ředitelka JCCR Petra Jánská.

V rámci prezentace se návštěva z Tourismusschulen Bad Leonfelden seznámila mimo jiné i s úspěšným projektem „Rožmberský rok 2011", novým projektem letošního roku „Žijeme v památkách" i plánem pro rok 2013 - připravovanou přeshraniční Zemskou výstavou regionů Horní Rakousko - jižní Čechy, která bude zahájena v dubnu 2013 a potrvá celých osm měsíců.

Tourismusschulen Bad Leonfelden připravuje své studenty jako specialisty na cestovní ruch, ekonomii, hotelnictví a gastronomii.

Studenti jsou přijímáni ke studiu na Euroregionální střední hotelovou školu v Rakouském Bad Leonfeldenu, kde po třech letech získávají diplom hotelový manažer, a poté pokračují na partnerské Střední škole a Vyšší odborné škole Cestovního ruchu v Českých Budějovicích dva roky k maturitě. Obě vysvědčení platí ve všech státech Evropy. Vyučovacím jazykem v Rakousku je německý jazyk, v Česku český jazyk, avšak studenti mají během studia v Rakousku i češtinu. V rámci třetího ročníku mohou studenti získat Mezinárodní certifikát z německého jazyka.

Další možností studia je přestup po prvním ukončeném ročníku na pětiletý maturitní obor v Rakousku. V tom případě platí první rok studia jako přípravný.

„Jsme škola, která má přes dvacet let tradici ve výuce českého i německého jazyka. Studují u nás jak čeští studenti, tak i studenti z Ásie, Velké Brutánie, Moldávie, Ruska a samozřejmě i z Rakouska, ale i z dalších zemí. Úspěchy našich absolventů dále sledujeme. Vydáváme i svůj časopis, ve kterém také o kariérách našich absolventů píšeme. Letos jsme jich při studijním pobytu v Jihočeském kraji několik navštívili. Například jeden náš bývalý student provozuje vinotéku v Solnici, v českobudějovickém hotelu Zvon pracují hned dvě z našich absolventek, jako vedoucí rezervačního oddělení a recepční hotelu," řekla profesorka Mag. Renata Kapeller, která spolu s Mag. Othmarem Plöchlem z Tourismusschulen Bad Leonfelden studenty doprovázela.

Více informací o zmíněných školách cestovního ruchu naleznete na webových stránkách Tourismusschulen Bad Leonfelden www.baletour.at a Střední školy a Vyšší odborné školy Cestovního ruchu v Českých Budějovicích www.skolacrcb.cz.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku