Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: žáci primy (109.73 KB)
Prima je on-line
4.04.2012

Poslední březnový pátek (30.3.) se na Gymnáziu v Dačicích nesl ve slavnostním duchu. Po náročných přípravách zde byla oficiálně otevřena první digitální třída školy - prima. Od dubna se v ní bude čtrnáct žáků vzdělávat prostřednictvím interaktivní tabule, elektronických učebnic a netbooků.

V 16 hodin se před novou učebnou shromáždili žáci primy, jejich rodiče a učitelé, vedení školy i vzácní hosté - senátor Miloš Vystrčil, radní Jihočeského kraje Jana Krejsová a starosta Dačic Vlastimil Štěpán, kteří slavnostně přestřihli pásku před novou učebnou. Pan senátor i paní radní pak popřáli žákům, aby byli se způsobem výuky, který si sami zvolili, spokojeni.

Novou digitální techniku vzápětí prověřili zástupce Milan Točík a studentka Denisa Hledíková. Ti formou počítačové prezentace provedli všechny přítomné bezmála šestiměsíční cestou k uskutečnění digitální primy.

Na počátku bylo zklamání žáků, že program prima on-line, jenž realizuje výuku moderním, interaktivním způsobem, je plánován až pro příští ročník primánů. Seznámení s projektem České spořitelny DreamCatcher však otevřelo možnost pokusit se zrealizovat jej již v tomto školním roce. A tak se žáci pustili do práce. Zaregistrovali svůj sen, sháněli pro něj hlasy, uspořádali pro jihlavskou zoo sbírku mobilních telefonů na pomoc ohroženým gorilám. Zapojila se celá škola, studenti, učitelé a velmi pomohli také rodiče žáků. Fakt, že se společným úsilím podařilo projekt dotáhnout do konce, je velmi cenná životní zkušenost. Zkušenost, která učí, že když má člověk sen, do nějž vloží energii, obětuje mu volný čas, na cestě k němu pomáhá jiným a spojí své síly s ostatními, pak se může uskutečnit.

„Motto projektu prima on-line zní: „Počítač není hračka." Domnívám se, že po tomto zážitku nikdo z žáků svůj nový netbook za hračku nepovažuje," řekla k nové učebně a úspěchu žáků třídní učitelka Petra Janovská.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku