Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Reakce hejtmana Jiřího Zimoly na otištěný rozhovor s Jiřím Trnkou v deníku MF DNES dne 13. 4. 2012
13.04.2012


Kategoricky odmítám nesmyslná nařčení Jiřího Trnky, bývalého ředitele úřadu pro rozdělování evropských dotací, ze snahy jakkoliv zasahovat do rozdělování dotací pro Jihočeský kraj. Pan Trnka, sám obviněný z korupčního jednání, nyní rozehrává mediální hry prostřednictvím svalování své vlastní viny a nezákonného jednání na další osoby. Jeho chování se řídí mottem „tonoucí se stébla chytá" s cílem odvést pozornost od svého soudního procesu a obvinění z korupčních aktivit.

Je hrubou pomluvou pana Trnky, že bych byl zapojen do jakékoliv manipulace hodnocení projektů. Nikdy jsem se nepodílel na vytváření „seznamu prioritních projektů" a nesnažil se ovlivňovat přerozdělování dotací pro Jihočeský kraj. Vždy jsem postupoval naprosto korektně, standardně a v mezích zákona. Je pro mne také naprosto nepředstavitelné, že by mohl být důvěryhodným zdrojem informací někdo, kdo tvrdí, že obdržel takový „seznam prioritních projektů" a ten si schoval do šuplíku, místo aby okamžitě kontaktoval policii.
Jiří Trnka svým jednáním poškozuje dobré jméno celého Krajského úřadu Jihočeského kraje. Mediálně šíří svá nepodložená obvinění a nařčení mé osoby. Z těchto důvodů také v nejbližších dnech podám trestní oznámení na pana Trnku, a to pro podezření ze spáchání trestného činu pomluvy.

Jiří Zimola
hejtman Jihočeského kraje

Audio ke stažení (.mp3 - 1169.39 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku