Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Den otevřených dveří (64.57 KB)
Brána letiště dokořán
18.06.2012

Létat, soutěžit, poznávat a bavit se. To nabídne návštěvníkům Den otevřených dveří Jihočeského kraje a Letiště České Budějovice. Brány letiště v Plané se veřejnosti otevřou v sobotu 23.6. od 10:00 a zůstanou otevřené až do 17:00 hodin. Připraveny jsou komentované prohlídky areálu letiště, ukázky letadel a jejich modelů. A protože na letišti se má především létat, mohou zájemci využít možnost vzlétnout vzhůru v rámci seznamovacích letů, dokonce se odvážlivci mohou spustit dolů v tandemovém seskoku padákem, a to vše za režijní ceny. S modely letadel jejich pozemní piloti předvedou akrobacii na světové úrovni a kouřové efekty. Nad bezpečnostní letadel i jejich modelů budou bdít sokolníci.

Komu nedělá dobře ztráta pevné půdy pod nohama, může zůstat nohama pevně na zemi, a přesto se nebude nudit. Seznámí se s prací, členy a technikou Integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje. Kromě hasičů, policie a zdravotních záchranářů se na letišti budou prezentovat také vodní záchranáři a kynologové. „Chybět nebudou ukázky zásahů složek IZS, či možnost vyzkoušet si první pomoc nebo daktyloskopii. Dobrovolní hasiči pak slavnostně převezmou nová plovoucí čerpadla, elektrocentrály a další techniku, která posílí vybavení celkem 333 sborů dobrovolných hasičů," uvedl hejtman Jiří Zimola.Technika byla zakoupena na základě dlouhodobé spolupráce mezi Jihočeským krajem a společností ČEZ, která na vybavení věnovala 9 milionů korun.

Když návštěvníky přestanou bavit letadla, sanitky a hasičská auta, mohou se zapojit do sportovních, dovednostech a vědomostních soutěží nejen pro děti, prohlédnout si otevřené bunkry, občerstvit se u stánků a k tomu se zaposlouchat do vystoupení známých českobudějovických kapel. Za všechny zmiňme například Smutného Karla či Pampaliny Funky Jam. Vstup na letiště je po celý den zdarma.

Audio pozvánka ke stažení (.mp3 - 1175.12 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku