Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
V budově krajského úřadu svítí ekologické a úsporné LED žárovky
27.09.2012

Krajský úřad Jihočeského kraje svítí ekologicky díky instalaci úsporného LED osvětlení. V průběhu letních měsíců proběhla výměna více než 600 světelných bodů v budově Krajského úřadu. Díky řádově trojnásobnému snížení spotřeby elektrické energie ušetří Jihočeský kraj v průběhu životnosti LED světelných zdrojů takřka 1,2 milionu Kč na elektrické energii (při současných cenách energií).

Světelné zdroje o příkonu 9W a 6W byly instalovány v průběhu letních měsíců. Jihočeský kraj se stal jedním z prvních krajů, který ve svém sídle instaloval moderní LED technologie. Jde v tomto ohledu příkladem občanům i firmám z Jihočeského kraje, kterým by rád ukázal, že investice do ekologického osvětlení má nejen společenský, ale také ekonomický smysl.

Při předpokládané úspoře 115 tisíc korun ročně se vrátí investice Jihočeskému kraji do čtyř let. Očekávaná životnost přitom přesahuje 50 000 provozních hodin. V případě režimu osvětlení v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje tak budou dnes instalované světla v provozu více než deset let.

Instalované LED světelné zdroje mají účinnost přeměny elektrické energie na světlo až 70 %. Dosavadní běžné zářivky a výbojky mají účinnost pouze 20 %, ostatní energie je vyzařována v neviditelné oblasti spektra a přeměněna na teplo. Budova Krajského úřadu Jihočeského kraje spotřebovala před výměnou světelných bodů více než 16 kilowatt elektrické energie na svícení za hodinu. Po výměně za LED osvětlení se spotřeba sníží na 5,3 kilowatt elektrické energie za hodinu.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku