Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: delegace poslanců ze státu Minas Gerais (93.76 KB)
Brazilce na jihu Čech zajímají rybníky, památky a kultura
23.01.2013


Jihočeský kraj navštívila brazilská delegace poslanců ze státu Minas Gerais. V pondělí navštívili Třeboň a dnes (22.1.2013) se sešli s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou. Brazilci na jih Čech přijeli s jasným cílem - navázat spolupráci. Velmi se zajímali o rybniční soustavu, ochranu vod, ale také o jihočeské památky, turistický ruch a kulturu, především pak folklor a vážnou hudbu.

Delegace složená se zástupce vlády státu Minas Geralis a poslanců byla první brazilskou delegací v Jihočeském kraji. Oba regiony mají hodně společného, například města zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Tak jako se jižní Čechy chlubí Českým Krumlovem a Holašovicemi, Brazilci ze státu Minas Gerais jsou pyšní historické centrum města Diamantina. „Kromě vztahu k památkám máme společnou také snahu o rozvoj turistického ruchu, provázanost s přírodou a důrazem na vodní hospodářství. Zástupce vlády státu Minas Gerais pan Octavio Elisio Alves de Brito byl nadšen myšlenou, že třeboňská rybniční soustava usiluje o zápis do seznamu UNESCO. Zajímal se o možnost spolupráce v oblasti cestovního ruchu, kde Brazilce lákají především barokní a gotické památky. Další možností spolupráce je účast brazilských souborů na jihočeských folklorních festivalech a našich souborů v Brazílii," nastínil některé závěry z jednání hejtman Zimola.

Z Českých Budějovic zamířila brazilská delegace do Českého Krumlova. Zástupce Octavio Elisio Alves de Brito zdůraznil, že se na jih Čech bude chtít vrátit i s guvernérem státu Minas Gerais. „I po tak krátké návštěvě je nám jasné, že máme mnoho společného a mohly bychom naše vztahy rozvíjet. Třeba právě v oblasti spolupráce folklorních souborů, ale především v turistickém ruchu. Nyní jsme se poznali, víme, co si můžeme nabídnout a příště už se budeme moci bavit o konkrétní formě spolupráce," zdůraznil vůli spolupráci rozvíjet Octavio de Brito.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku