Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Jihočeský hejtman Jiří Zimola podepisuje dohodu o kanceláři ERDV v Linci. (89.81 KB)
Evropský region Dunaj – Vltava již využívá zkušeností dvou stovek expertů
24.04.2013

Prezidium Evropského regionu Dunaj - Vltava (ERDV), tedy sedm nejvyšších politických představitelů z Jižních Čech, Dolního Bavorska, Horních a Dolních Rakous, Plzeňského kraje, Horní Falce a Kraje Vysočina se poprvé v letošním roce sešlo v úterý 23. dubna 2013 v Českých Budějovicích.

„Přivítali jsme hosty z obou stran hranice u nás na jihu Čech, protože jsme letos předsednickým regionem v ERDV," říká za hostitelský kraj jihočeský hejtman Jiří Zimola. „Kromě toho, že jsme dospěli k dohodě o zřízení společné kanceláře pro celý evropský region v Linci, nás zajímaly zejména první výstupy z jednání společných vědomostních platforem. Těší mne, že jen několik měsíců po založení ERDV již aktivně využíváme zkušenosti téměř dvou set expertů ze všech sedmi regionů."

Vědomostní platformy zahájily činnost v prvním čtvrtletí letošního roku. Těchto pracovních skupin je sedm a jejich členy jsou vždy zástupci ze všech regionů. V platformách jsou nyní definovány prioritní osy spolupráce a obtíže, které jsou stále spojeny s odstraňováním přeshraničních bariér. Ty doposud existují v oblastech dopravy, turistiky, vědy a výzkumu, trhu práce, vysokých škol, obnovitelných zdrojů energií a kooperace firem.

„Pokud vezmu za příklad činnost pracovní skupiny doprava a mobilita, nad kterou máme jako Jihočeský kraj záštitu, intenzivně pracujeme zejména na podpoře chybějících silničních a železničních propojení na Linec a Pasov. Z pozice evropského regionu budeme mít další možnost, jak účinněji vyvíjet tlak na vládu či další instituce, které rozhodují o dostavbách tras D3, R4 či železničních koridorů. Ve stejném duchu pak budeme využívat tuto pozici i v dalších oblastech, např. školství, obchodních příležitostí, atd.," doplnil hejtman Jiří Zimola.

 

Účastníci jednání Prezidia ERDV v Č. Budějovicích:

Jiří Zimola, hejtman, Jihočeský kraj

Klaus Froschhammer, ředitel okresního úřadu, Dolní Bavorsko

Franz Löffler, prezident okresního sněmu, Oberpfalz

Ivo Grüner, náměstek hejtmana, Plzeňský kraj

Martin Hyský, člen Rady Kraje Vysočina

Michael Strugl, zemský radní, Horní Rakousko

Johann Hofbauer, poslanec zemského sněmu, Dolní Rakousko

 

Více o Evropském regionu Dunaj - Vltava naleznete v úvodní sekci "Zahraniční vztahy kraje".

Foto ke stažení (.jpg - 1111.07 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku