Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
O titul Jihočeská Vesnice roku se letos utká 36 obcí
7.05.2013


Celkem 36 obcí se utká o titul Jihočeská Vesnice roku 2013. Do letošního 19. ročníku této soutěže se tak přihlásilo o pět uchazečů více, než loni. Tehdy se z prvního místa a ze zisku Zlaté stuhy pro vítěze krajského kola radovala obec Řepice na Strakonicku.

„Oficiální výsledky letošního krajského kola budou vyhlášeny 17. června na tiskové konferenci v sále Secese na krajském úřadě," uvedl jihočeský hejtman Jiří Zimola, který každoročně přebírá nad krajským kolem záštitu.

Vítězové krajských kol se pak pravidelně utkávají o titul Vesnice roku v celostátním měřítku. Jihočeská Řepice zvítězila loni v konkurenci dalších 12 obcí i v této kategorii.

Součástí uvedené soutěže je kromě vyhlašování prvních tří míst i udělování dalších barevných stuh a ocenění. Novinkou letošního ročníku je dobrovolná kategorie Video Vesnice roku. Všechny přihlášené obce mohou natočit krátká videa, která umožní široké veřejnosti nahlédnout do jejich obce, seznámit se s jejími obyvateli, projekty a zároveň s její neopakovatelnou atmosférou.

„Smyslem videa je přinést co nejplastičtější a nejpestřejší obraz obcí a představit zajímavé aktivity či projekty, jimiž se chtějí na veřejnosti prezentovat. Může se jednat o historické perličky, unikátní památky či staré tradice a obyčeje. Zkrátka vše, co činí obce zajímavými a výjimečnými. Zároveň se tu také otevírá prostor pro prezentaci projektů, které se v obcích podařily zrealizovat, i těch, které teprve chystají. Představit tu mohou i společenský a spolkový život, který dělá z každé vesnice nejen místo k bydlení, ale také pro život," upřesnil Zimola.

Soutěž Vesnice roku vyhlašuje ministerstvo pro místní rozvoj společně se Spolkem pro obnovu venkova, Svazem měst a obcí a ministerstvem zemědělství. Jejím cílem je mimo jiné snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, místních tradic či společenského života.

Seznam obcí ke stažení (.pdf - 246.04 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku