Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Jihočeský hejtman Jiří Zimola na setkání se studenty. (91.77 KB)
Setkání hejtmana se studenty
9.05.2013

Na dalším neformálním setkání se v pondělí sešli hejtman Jiří Zimola, první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská, poslankyně a zastupitelka krajského zastupitelstva Vlasta Bohdalová a jihočeští středoškolští a vysokoškolští studenti.

„Opět jsme hovořili o pomoci při vytvoření webové stránky, kde bychom mohli centralizovaně najít možnosti brigád či praxí," říká studentka Jana Soukupová. „Bylo by rozhodně prospěšné tento nápad rozšířit také o šance pro absolventy, pro které je problémem najít první zaměstnání," doplňuje náměstkyně Stráská. Také podle poslankyně Vlasty Bohdalové v sobě toto provazování kontaktů stále ještě skrývá velký potenciál: „Na jedné straně studenti hledají práci, na straně druhé např. některé průmyslové zóny postrádají brigádníky, obě strany ovšem stále mají problém najít jeden neroztříštěný komunikační bod."

Na řadu přišla i témata překračující hranici jihočeského kraje. „Informovali jsme studenty o projektu Evropského regionu Dunaj - Vltava, zejména o platformě zahrnující školství. Tato oblast je do budoucna skvělou příležitostí, jak studentům umožnit studium nebo stáže v zahraničí," doplnil hejtman Jiří Zimola.

Neformální setkávání s hejtmanem Zimolou iniciovali samotní studenti v závěru loňského roku.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku