Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Ohlédnutí za seminářem "Život s Parkinsonem"
9.05.2013


Ve čtvrtek 25.4.2013 se konal v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích seminář na téma Život s Parkinsonem. Svým úvodním slovem seminář zahájila paní JUDr. Věra Čížková, vedoucí oddělení zdravotnictví na Krajském úřadě Jihočeského kraje.

O problematice Parkinsonovy nemoci přednášel profesor MUDr. Jan Roth CSc., vedoucí lékař Centra extrapyramidových onemocnění na Neurologické klinice 1.LFUK a VFN v Praze. Pan profesor Jan Roth patří mezi naše přední neurology a Parkinsonova nemoc je právě jedna z nemocí, na kterou se specializuje. Po jeho přednášce měli účastníci možnost ptát se na to, co je zajímá v souvislosti s Parkinsonovo nemocí, s její léčbou, jaké jsou novinky v léčbě, jak se starat o nemocné, kteří potřebují nejen péči, ale i lásku svých blízkých.

Dalšími vystupujícími byli pacienti, kteří využívají různé typy léčby. Paní Maria Opltová, která je léčena tzv. duodopou (dopamin se dostává do těla prostřednictvím tzv. pumpy, přímo do tenkého střeva), se podělila o své zkušenosti s touto metodou. S duodopou žije dva roky. Pan JUDr. Karel Skořepa seznámil účastníky semináře s tím, jak vypadá v praxi z pohledu pacienta operace DBS (hluboká mozková stimulace), jaké jsou problémy se zavedením „drátů" do mozku a seřízením stimulátoru. „Operace trvá kolem 8 hodin a pacient musí být schopný s lékaři komunikovat. Po tomto zákroku se mi výrazně zlepšila kvalita života. Tato metoda léčby není vhodná pro každého. Musel jsem projít mnohými vyšetřeními a na jejich základě jsem byl lékaři doporučen k této operaci," říká pan Karel Skořepa.

O seminář byl velký zájem nejen z celého Jihočeského kraje, ale i z Plzně. Kromě pacientů se semináře zúčastnili poskytovatelé sociálních služeb. Akce byla realizována ve spolupráci Jihočeské krajské rady osob se zdravotním postižením, Klubem Parkinson České Budějovice a Krajským úřadem Jihočeského kraje. „Semináře se zúčastnilo 59 lidí, a věříme, že pomohl nejen nemocným Parkinsonovou chorobou, ale i těm, kteří toho moc o nemoci nevěděli", sděluje paní Ing. Bohumila Šindelářová, předsedkyně Klubu Parkinson České Budějovice.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku