Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
SOŠ Blatná má nejlepší eTwinningový projekt v Evropě
3.03.2014


Mezinárodní projekt SOŠ Blatná Photography as a Pedagogical Tool byl vyhodnocen jako nejlepší eTwinningový projekt v Evropě v kategorii 16 - 19 let a získal prestižní evropskou cenu eTwinning Prize 2014. Koordinátorka projektu Ing. Marie Švehlová se začátkem dubna zúčastní spolu se skupinou nejaktivnějších studentů slavnostního vyhlášení vítězů a předání ceny v Bruselu.

SOŠ Blatná spolupracovala na tomto projektu spolu se středními školami ze Španělska, Portugalska, Litvy, Itálie, Polska a Turecka. Žáci pracovali s fotoaparátem a kamerou a hledali souvislosti mezi tím, co se učí ve škole a okolní realitou. Pořizovali matematické fotografie, fotili přírodu, architekturu, gesta, pocity, receptury tradičních národních pokrmů, národní svátky a zvyky.

SOŠ Blatná je zaregistrována na portálu eTwinning od roku 2008. Projekt Photography as a Pedagogical Tool se škole podařilo realizovat díky grantu EU také zároveň jako projekt Comenius, tzn. že žáci i učitelé mohli vycestovat na zahraniční školy a osobně se poznat. Od doby, kdy je škola součástí databáze eTwinning, realizovali žáci a učitelé již devět eTwinningových projektů, z nichž pět získalo evropský certifikát kvality (European Quality Label).

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku