Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Část expozice v prostorách krajského úřadu Jihočeského kraje. (398.05 KB)
Ze života Střední školy obchodní
4.03.2014

Od 3. března mohou návštěvníci v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje zhlédnout prezentaci Střední školy obchodní, České Budějovice, Husova 9. Ta se rozhodla zpestřit příchozím pobyt na chodbách Krajského úřadu výstavou fotografií doplněných o informační bannery, které mají za úkol zmapovat její nejvýznamnější aktivity a přiblížit tak všem život na této škole.

Návštěvník tak postupně projde celým školním rokem od září až do června, aby zjistil, že na Střední škole obchodní se stále něco děje. Větší prostor je věnován již 11. ročníku akce Valentýnská kapka krve, která má za cíl podporovat dobrovolné dárcovství mezi žáky i pedagogy školy. Za deset let konání akce darovalo svou krev na svatého Valentýna již přes 350 žáků školy. Výstava dále zve na 5. ročník mezinárodní soutěže Vítejte u nás, určený žákům středních škol s obory zaměřenými na cestovní ruch, hotelnictví a gastronomii. Skýtá pro ně jedinečnou příležitost, jak se zdokonalit ve svých odborných znalostech, ale i komunikačních dovednostech a svým rozměrem se řadí k největším soutěžím tohoto typu v celé České republice, v Jihočeském kraji je pak soutěží zcela unikátní. Výjimečné postavení zaujímá i při propagaci regionálního cestovního ruchu.

Výstava informuje i o nadstandardně technicky vybavených učebnách školy, ty nejnovější vznikly na základě projektu Učíme se podnikat realizovaného v rámci Regionálního operační program NUTS II Jihozápad a jsou určeny zejména pro výuku předmětu Fiktivní firma. Materiální vybavení těchto učeben je uzpůsobeno skupinové práci žáků a připomíná jednotlivá oddělení podniku. V rámci výstavy škola prezentuje i další úspěšné projekty OP VK financované z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR, zejména projekt Záchytná síť, který má za cíl pomáhat žákům zvládat požadavky, které jsou na ně během studia kladeny.

V neposlední řadě mapuje výstava zahraniční praxe a exkurze žáků školy. Na fotografiích tak návštěvník rozpozná nejen Bratislavu, kam jezdí žáci oboru Prodavač a Obchodník vykonávat praxi v obchodních řetězcích, ale spatří také např. slunnou Itálii, která je místem zahraniční stáže žáků oboru Cestovní ruch.

Výstavu můžete v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje zhlédnout až do konce měsíce března, na vlastní oči se pak přesvědčit při návštěvě školy.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku