Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Hejtman Jiří Zimola pozval úspěšné fotbalistky z Týna nad Vltavou do Českých Budějovic na zmrzlinový pohár.  (143.43 KB)
Hejtman Zimola odměnil mladé úspěšné fotbalistky z Týna brazilským pohárem
12.06.2014

Pozvání na zmrzlinový pohár v brazilském duchu v českobudějovické kavárně u Vltavy. Tak ocenil hejtman Jiří Zimola úspěch fotbalistek ze Základní školy Malá Strana v Týně nad Vltavou. Mladé hráčky totiž obsadily v Coca-Cola Školském poháru 2014 celkové třetí místo. Domů si navíc z krajského města, kam zavítaly ve středu 11. června 2014 v doprovodu ředitelky školy Zdenky Meškánové, učitele tělocviku a zároveň trenéra Karla Vágnera a předsedy školské rady uvedené školy Davida Slepičky, odvezly ještě tašku s drobnými dárkovými předměty.

„Prosadit se mezi 350 týmy a obsadit medailový post, byť je to až ten bronzový, před tím se nedá než smeknout. Natož když jsem se dozvěděl, že se fotbalu věnují teprve rok a půl," chválil Zimola dívky, na kterých bylo dosud znát určité zklamání.

A aby ne, během čtyř kol odehrály 12 zápasů a o postup do finále je připravila remíza v posledním duelu. Na hřišti týmu ze Základní školy T. G. Masaryka v Bousově
hrály 1:1 a boj o titul jim kvůli horšímu skóre utekl o jediný gól. „Znám tyto pocity, fotbal jsem také hrával. Proto jsem se rozhodl dívky odměnit něčím sladkým. Kvůli panujícím teplotám padla jasná volba na zmrzlinu a vzhledem k jejich sportovnímu zaměření a blížícímu se mistrovství světa v jižní Americe jsme fotbalovému poháru dali brazilský nádech. To znamená, že tam kromě třeba míče nechyběla vlaječka tohoto státu," vysvětlil Zimola.

Školačky pak s hejtmanem debatovaly nejen o fotbale, ale i o škole či nadcházejících prázdninách. Jako poděkování ho pak pozvaly na svůj zápas.

Fotografie ke stažení (.jpg - 4531.66 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku