Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Vítězové přebírají ceny z rukou vedoucího kanceláře ředitele Krajské úřadu Jihočeského kraje Aleše Mika. (134.78 KB)
Jihočeská ratolest zná své vítěze
10.11.2014

KRAjská Síť Environmentálních Center (Krasec) a Jihočeský kraj vyhlásily v pondělí 3. listopadu výsledky 4. ročníku soutěže projektů s přínosem pro ochranu životního prostředí „Jihočeská ratolest".

Do letošního ročníku Jihočeské ratolesti mohli soutěžící přihlašovat své projekty do jedné že čtyř kategorií. Přihlásilo se jich nejvíce v čtyřleté historii soutěže. Mezi obcemi, svazy obcí a mikroregiony zvítězilo město Tábor s originálním odpadovým projektem „Podpora třídění odpadů v Táboře", které v rámci environmentální osvěty dětí i široké veřejnosti připravilo naučnou recyklační stezku odpadů a rozšířenou verzi pexesa, tj. pexetrio.

Vítězství v kategorii Školy všech stupňů získalo Gymnázium, SOŠ ekonomická a SOU Kaplice s projektem „BINec", který se věnoval také odpadům - tentokrát však zapojení Kapličanů do celosvětové úklidové kampaně „Ukliďme svět", fotosoutěži - „Vyfoť binec" a nastudování divadelního představení „Skládka zakázána".

Na prvním místě mezi neziskovými subjekty se umístila občanská iniciativa Jirků & Jirků s praktickým projektem „Příroda do města: zvýšení biologické a osvětové hodnoty areálu Biologického centra AVČR v Českých Budějovicích", mezi jehož naplněné cíle patří mimo jiné vytvoření několika jezírek, která hned v následující sezóně osídlilo několik druhů obojživelníků včetně čolka velkého.

V rámci čtvrté kategorie vymezené pro bakalářské a magisterské práce byl za svou bakalářskou práci prvním místem oceněn student Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity Filip Tichánek. Věnuje se v ní společenstvům vážek v odvodňovacích kanálech Radovesické výsypky včetně doporučení pro ochranářskou praxi.

Vítězové i předkladatelé projektů umístěných na druhých a třetích místech jednotlivých kategorií převzali ceny z rukou předsedy spolku Krasec Petra Kurze, prorektora JU pro vědu a výzkum prof. RNDr. Tomáše Polívky, Ph.D. a vedoucího kanceláře ředitele Krajské úřadu Mgr. Aleše Mika. Jednalo se o finanční odměny ve výši 7000, 5000, nebo 3000 Kč, certifikát, odborné publikace a pestrý balíček regionálních výrobků.

Soutěž je finančně podpořena Jihočeským krajem a Lesy ČR.

 

Celkový přehled oceněných projektů včetně prezentací vítězných prací najdete na:

www.krasec.cz

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku