Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Foto: Zástupci Jihočeského kraje a města České Budějovice při prezentaci zanádražní komunikace v podání zhotovitele stavby, firmy Swietelsky. (213.64 KB)
Po celé zanádražce v Českých Budějovicích se řidiči mají projet v září
3.02.2015

Částečná úleva pro řidiče i celou dopravu v Českých Budějovicích nastane v září letošního roku. Od tohoto data by měla být v provozu celá tzv. zanádražní komunikace. Využívat ji budou hlavně šoféři jedoucí od Lišova na Trhové Sviny a opačně.

Zanádražní komunikace, tedy od ulice Novohradská po ulici Generála Píky (propojení okruhů směrem na Lišov) se začala stavět v roce 2010 a celkem bude měřit 4,4 kilometru. V současné době mohou řidiči využívat úsek od ulice Novohradská po Pekárenskou ulici dlouhý 3,6 kilometru. „Zbývající 0,8 kilometru dlouhý úsek, tedy od ulice Pekárenská po ulici Generála Píky, by měl být dokončen na podzim a řidiči by jej měli začít využívat v září," upřesnil hejtman Jiří Zimola během slavnostního spuštění do provozu dvoukilometrového úseku zanádražní komunikace od ulice U Lávky po ulici Novohradská. To se konalo v krajském městě v pondělí 2. února za účasti představitelů kraje, Českých Budějovic a Regionálního operačního programu Jihozápad. Uvedený úsek je již od 4. prosince 2014 ve zkušebním provozu a kolaudace jej čeká letos v květnu.

„Chci poděkovat Městu České Budějovice, které spolu s krajem zanádražku financuje, zástupcům regionálního operačního programu, jehož prostřednictvím se nám daří na tuto stavbu čerpat významné částky z evropských fondů a samozřejmě zhotoviteli stavby, firmě Swietelsky," uvedl Zimola.

 

Stavba posledního úseku je zhruba v polovině

Stavba posledního úseku od ulice Pekárenská po ulici Generála Píky je nyní zhruba v polovině, když pokračují zemní práce, práce na inženýrských sítích, a kanalizačních a vodovodních řadech. V únoru pak budou zahájeny překládky telekomunikačních kabelů.

Předpokládaná finanční investice, kterou pro stavbu celé zanádražní komunikace zajistil s výrazným přispěním evropských fondů samotný Jihočeský kraj, pohybuje kolem 700 milionů korun. Na stavbu dvoukilometrového úseku od ulice U Lávky po ulici Novohradská za celkem 190 milionů pak zprostředkoval kraj částku přes 160 milionů korun.

„Těší mě, že složitá dopravní situace v krajském městě bude pro řidiče přece jen zase o něco jednodušší. A peníze, které na stavbu zanádražky pomáhal zajistit kraj, jsou zároveň důkazem toho, že se k Budějovicím nechováme vůbec macešsky, by právě naopak," uzavřel Zimola.

Fotografie ke stažení (.jpg - 4078.18 KB)

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku