Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Kraj přispěje myslivcům na pachové ohradníky částkou 347 tisíc korun
21.04.2015

Částkou 347 tisíc korun přispěje letos Jihočeský kraj všem sedmi okresním mysliveckým spolkům v regionu na pořízení pachových ohradníků. Stane se tak v rámci společného projektu s Nadací pojišťovny Generali, která se na něm podílí tradiční částkou 150 tisíc.

Umístění pachových ohradníků podél silnic má pomoci omezit počet střetů aut se zvěří a zároveň snížit počet zraněných motoristů, škod na autech i uhynulých zvířat. „Samozřejmě vítáme a zároveň plně podporujeme každou aktivitu, která vede ke zvýšení bezpečnosti provozu na komunikacích," uvedl hejtman Jiří Zimola.

Pachové ohradníky se umísťují na stromy, patníky nebo kůly. Na ně se nastříká speciální pěna, která má trvanlivost tři až pět let a je zcela ekologická. Pěna se alespoň dvakrát ročně plní účinnou látkou. Tato látka pak na zvěř působí jako červená na semaforu pro člověka. Inzeruje zvěři blízké nebezpečí a zvyšuje její pozornost. Instalace pachového ohradníku není pro zvěř neprostupná, například jako pletivo, ale přesto s až 80% účinností zabraňuje zvěři vstoupit na vozovku.

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku